Zakład Rehabilitacji Leczniczej

W Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej pracują doświadczeni specjaliści (lekarze, fizjoterapeuci, masażyści), zajmujący się następującymi dziedzinami lecznictwa: balneologia, fizykoterapia, hydroterapia, kinezyterapia, termoterapia, światłoterapia i masaże. Zabiegi wykonywane są w  44 specjalistycznych gabinetach, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt. Ponadto rehabilitacja w Busku-Zdroju opiera sie na zabiegach balneologicznych,  zwłaszcza kąpielach siarczkowych wyróżniających miasto na uzdrowiskowej mapie Europy. Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness jest także jedynym w Polsce certyfikowanym centrum BMS - Biomechanicznej Stymulacji Mięśni.  

Woda siarczkowa

Busko-Zdrój słynie z wód mineralnych, wód siarczkowych i borowiny, które są naturalnymi czynnikami leczniczymi. Woda siarczkowa zwana inaczej siarczkowo-siarkowodorową zalicza się do bardzo rzadko spotykanych surowców służących rehabilitacji. Zawiera ona siarczki z uwalniającym się siarkowodorem, a jej właściwości stawiają Busko-Zdrój jako jedno z wiodących  uzdrowisk w Europie. Woda siarczkowa doprowadzana jest do hotelu bezpośrednio z podziemnych źródeł w Lesie Winiarskim, co pozwala zachować w pełni właściwości lecznicze. 

Co leczymy

Schorzenia reumatologiczne, dermatologiczne, neurologiczne, ortopedyczno-urazowe, przewlekłe zespoły bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych, miejscowe dysfunkcje i zespoły bólowe, choroby układu krążenia, cukrzycę, nadwagę i otyłość, choroby przyzębia oraz inne dolegliwości. Prowadzimy także działalność profilaktyczną oraz związaną z szeroko pojętą odnową biologiczną. 

Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness - otrzymał nagrodę jako  Najlepsze Medyczne Wellness & SPA w Polsce 

Goście o usługach medycznych

"Zespół fizjoterapeutów, masażystów leczniczych - kierowany przez wspaniałego doktora Dariusza Klareckiego wykazał się zaangażowaniem i profesjonalnym przygotowaniem do pracy z użyciem nowoczesnego sprzętu. Rezultaty 10 dniowego pobytu znacznie przerosły nasze oczekiwania, żona pozbyła się trapiących ją zawrotów głowy oraz bólu w nadgarstkach spowodowanych ich cieśnią. Mnie natomiast znacznie zmniejszono przykurcze mięśniowe i usprawniono ruchowo."

- Tomasz R., źródło: Tripadvisor

"Jestem w pełni usatysfakcjonowana bardzo wysokim poziomem świadczonych tam zabiegów. Profesjonalizm, życzliwość, kultura osobista, autentyczne zainteresowanie problemami zdrowotnymi pacjenta, indywidualizm w podejściu i otwartość na sugestie chorego, tworzenie miłej i serdecznej atmosfery - to atrybuty całego zespołu Medical. Jest to wyróżnik, niestety, niespotykany w innych tego rodzaju placówkach. W związku z tym, jeszcze raz składam serdeczne podziękowania i gratulacje całemu zespołowi Medical z P. dr. D. Klareckim na czele!"

- Hanna W.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij