Znajdź zabieg

Wyczyść filtr
Balneoterapia (Balneologia)

Balneoterapia (Balneologia)

Kąpiele Siarczkowe (Siarkowe)

ok. 15min 45zł
Czytaj więcej

Kąpiel kwasowęglowa

Wspomaga regenerację i ukrwienie skóry, obniża kwas mlekowy, poprawia przemianę materii.

ok. 15min 45zł
Czytaj więcej

Kąpiel Solankowa

ok. 15min 50zł
Czytaj więcej

Kąpiel w zawiesinie borowinowej

Nie wymaga konsultacji lekarskiej.

ok. 15min 55zł

Okłady borowinowe

Poprzez przyspieszenie krążenia krwi oraz zawartość zróżnicowanych składników, przyczyniają się do szybszego wchłaniania krwiaków i obrzęków.  Termiczny aspekt zabiegu wpływa na zwiększenie intensywności procesów biomechanicznych zachodzących w komórkach. Z pozytywnych efektów terapeutycznych osiąganych dzięki zabiegowi jest rozluźnienie mięśni oraz wzrost ich elastyczności. Zwiększa się również zakres ruchu w danych stawach. Działa silnie przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Wskazania to choroby reumatyczne, zwyrodnieniowe stawów, schorzenia narządów wewnętrznych, przewlekłe stany zapalne, przeciążenia mięśni, przykurcze w stawach, stany po urazach narządu ruchu.

ok. 20min 60zł

Fasony siarczkowe

Fasony siarczkowe- kąpiel częściowa, polegająca na zanurzeniu kończyn dolnych i górnych w wodzie siarczkowej bez potrzeby wchodzenia do wanny. Polecana osobom z przeciwwskazaniami do korzystania z kąpieli całościowej.

ok. 15min 45zł
Hydroterapia

Hydroterapia

Automatyczny masaż podwodny

ok. 15min 70zł
Czytaj więcej
Fizykoterapia

Fizykoterapia

Fala Uderzeniowa

ok. 10min 90zł
Czytaj więcej

Biomechaniczna Stymulacja Mięśni BMS - Lifting Twarzy i Szyi

ok. 30min 180zł
Czytaj więcej

Biomechaniczna Stymulacja Mięśni BMS - Medy

ok. 10min 90zł
Czytaj więcej

Ultradźwięki

ok. 5min 30zł
Czytaj więcej

Fonoforeza na Żelu Borowinowym lub Siarczkowym

ok. 5min 50zł
Czytaj więcej

Pole Magnetyczne

ok. 20min 60zł
Czytaj więcej

Prąd Galwaniczny

ok. 15min 45zł
Czytaj więcej

Jonoforeza z Żelem Borowinowym lub Siarczkowym

ok. 15min 50zł
Czytaj więcej

Prądy Diadynamiczne

ok. 15min 45zł
Czytaj więcej

Prądy Traberta

ok. 15min 45zł
Czytaj więcej

Prądy Interferencyjne

ok. 15min 45zł
Czytaj więcej

Prądy Kotza (Rosyjska Stymulacja)

ok. 15min 45zł
Czytaj więcej

Prądy TENS

ok. 20min 45zł
Czytaj więcej

Elektrostymulacja

ok. 15min 30zł
Czytaj więcej

Terapia Sygnałem Pulsacyjnym PST - Mały Aplikator

ok. 50min 120zł
Czytaj więcej

Terapia Sygnałem Pulsacyjnym PST - Duży Aplikator

ok. 50min 140zł
Czytaj więcej

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna wykonywana za pomocą aparatu Salus Talent to zabieg polegający na stymulowaniu – pobudzaniu za pomocą indukcyjnej, wysokoenergetycznej fali elektromagnetycznej - komórek, tkanek i narządów leżących nawet 10 cm w głąb ciała. W czasie zabiegu pacjent odczuwa wibracje i lekkie uderzenia w miejscu przyłożenia ale zabieg nie jest bolesny!! Efekty przeciwbólowe odczuwane są od razu po około 10 min zabiegu.

ok. 20min 100zł

Aerozoloterapia (terapia wziewna, inhalacje)

Aerozoloterapia (terapia wziewna, inhalacje)  to po prostu wziewanie (wdychanie) pewnych substancji w celach leczniczych, profilaktycznych, kosmetycznych oraz diagnostycznych, stosowane głównie w chorobach układu oddechowego – w stanach zapalnych dolnych i górnych dróg oddechowych, astmie, przewlekłych zapaleniach oskrzeli, mukowiscydozie, POChP (przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc) i alergiach.

Polega na wprowadzeniu leków i substancji do górnych dróg oddechowych i drzewa oskrzelowego w celu przywrócenia prawidlowej czynności wydzielniczej i odruchowej śluzówki, a więc poprawie funkcjonowania górnych i dolnych dróg oddechowych. Uzyskuje się to przez zwiększenie ich drożności i przetworzenie doprowadzonego powietrza do właściwej temperatury, wilgotności i czystości.

Do inhalacji  "metodą domową" potrzebujemy garnka z gorącą wodą i garstki ziół lub kilka kropel olejku leczniczego lub kilka łyżeczek soli.

Do inhalacji służą inhalatory ultradźwiękowe i nebulizatory. Na aerozol mogą się składać woda destylowana albo sól fizjologiczna, w których są rozpuszczone leki, takie jak, np:

 • leki powodujące zmniejszenie napięcia ściany oskrzeli i rozszerzenie dróg oddechowych
 • leki antycholinergiczne, rozszerzające drogi oddechowe
 • leki mukolityczne, pobudzające wydzielanie śluzu przez drogi oskrzelowe i upłynniające go, a przez to ułatwiające wykrztuszanie
 • glikokortykosteroidy, które działają przeciwzapalnie i przeciwalergicznie, a przez to hamujące spastyczny skurcz oskrzeli

Jednak najczęściej stosujemy aerozolem z wodami zdrojowymi i solanką, które są wytwarzane pod wpływem czynników naturalnych (strefa nadmorska, podziemne wyrobiska solne) lub wytwarzane pod wpływem użycia innych technologii (tężnie solankowe, groty solne).

Wskazania do terapii wziewnych

 • przewlekłe nieżyty infekcyjne i alergiczne nosa, gardla, krtani i zatok obocznych nosa
 • przewlekły nieżyt  zanikowy lub przerostowy krtani oraz przeciążenie głosu
 • przewlekłe nieżyty i rozstrzenie oskrzeli
 • astma oskrzelowa
 • zwłóknienie torbielowate oskrzeli (mukowiscydoza)
 • stany po zapaleniu płuc
 • przeziębienia

Aerozoloterapia (terapia wziewna, inhalacje) - przeciwwskazania

 • nadwrażliwość na leki podawane w aerozolu
 • ostre zapalenie dróg oddechowych i płuc
 • choroby zakaźne układu oddechowego (czynna gruźlica płuc)
 • przewlekłe ropne zapalenia dróg oddechowych, wymagające leczenia chirurgicznego
 • nowotwory i zaawansowane pylice płuc
 • krwawienia z dróg oddechowych
 • niewydolność oddechowa i krążeniowa
 • czynna choroba żołądka i dwunastnicy
 • stany gorączkowe

 

Terapię wziewną lekami stosuje się zakładach fizykoterapii. W uzdrowiskach najczęściej wykonuje się inhalacje wodami zdrojowymi:

 • solankami
 • wodami chlorkowo-sodowymi, które zawierają jod - działają stymulująco na błonę śluzową dróg oddechowych, pobudzając ją do wydzielania śluzu i wykrztuszania
 • wodami chlorkowo-sodowymi, które zawierają brom - działają łagodząco, zmniejszają wrażliwość błony śluzowej oskrzeli, a przez to wydzielanie śluzu drzewa oskrzelowego
 • szczawami alkalicznymi (pozbawionymi naturalnego dwutlenku węgla) - działają łagodząco na błonę śluzową drzewa oskrzelowego
 • wody siarkowo-siarkowodorowe - działają bardzo drażniąco na błonę śluzową dróg oddechowych, ale także bakteriobójczo. Sprzyjają oczyszczaniu drzewa oskrzelowego z wydzieliny ropnej u pacjentów z przewlekłym zapaleniem wywołanym infekcją

W Zakładzie Rehabilitacji Medycznej Hotelu "Słoneczny Zdrój" stosujemy głównie inhalacje solankowe, które wykonujemy inhalatorem ultradźwiękowym.                                            Dozujemy150ml 2 -3 % solanki w temperaturze 33-35 ºC i ustawiamy czas  na 10 – 20 min. inhalacji, optymalnie 15 minut lub inny czas jeśli lekarz zaleci innaczej. Zaleca się około 14-18 zabiegów na kurację. Inhalacje mozna stosować 1-2x dziennie.                                     Przed zabiegiem pacjent powinien opanowac technikę oddychania za pomocą inhalatora.

Zarówno wdech jak i wydech wykonuje się przez usta. Oddechy powinny być nieco głębsze niż przy normalnym oddychaniu. Na szczycie wdechu należy na krótko wstrzymać oddech, co powoduje odkładanie się aerozolu w drogach oddechowych klatki piersiowej.Pacjent powinien przyjąć wygodną pozycję i rozluźnić mięśnie

Podczas inhalacji nie należy czytać, mówić,oddalac się od inhalatora. Bardzo ważna jest koncentracja na zabiegu. Po zabiegu należy odpocząć minimum 20 minut. Podczas serii inhalacji nie wolno palić tytoniu, pić zimnych napojów, głośno mówić i krzyczeć. Inhalacji nie powinno sie wykonywać tuż po posiłku i przed posiłkami. Można się spodziewać niepożądanych reakcji na inhalacje zbyt zimne u osób z nawrażliwością oskrzeli. Przy zbyt dużej częstotliwości oddechów mogą pojawić się zawroty glowy, ogólny niepokój, mroczki przed oczami – wystarczy zwolnić oddech.

Jednorazowy koszt maski do zabiegu 25 zł.

ok. 15min 45zł
Kinezyterapia

Kinezyterapia

Pinoterapia NOWOŚĆ

Jest to innowacyjna, nieinwazyjna polska metoda rehabilitacji neurofizjologicznej i psychologicznej. Oparta na dalekowschodniej akupunkturze i akupresurze, refleksoterapii oraz na zasadach działania powięzi, somatycznego i wegetatywnego układu nerwowego. Wykazuje działanie odtruwające i odkwaszające. Stymuluje organizm za pomoca specjalnych gwoździ tzw. klawików. Wpływa na regulację układu krążenia, oddechowego, trawiennego, wydalniczego, rozrodczego oraz endokrynnego.

ok. 30min 180zł

ENF Therapy

ENF generuje fale elektryczne, które są automatycznie modyfikowane poprzez informacje zwrotna ciała pacjenta. Dzięki technologii ENF impulsy zmieniają się w zależności od reakcji organizmu na bodziec. Wyrównując poziomy napięcia komórki, procesy komunikacji bioelektrycznej odpowiednio przyspieszają.

Oznacza to, że ENF potrafi zredukować stan zapalny oraz pobudzić regenerację, a tym samym znacznie zmniejsza ból. Terapia ENF nie tylko łagodzi objawy, ale także pomaga organizmowi szybciej się goić.

Zakres działania terapii ENF prowadzi do szybkiej poprawy w wielu jednostkach chorobowych, min:

 • Ból kręgosłupa
 • Złamania
 • Ostre urazy (skręcenia, zwichnięcia)
 • Schorzenia neurologiczne
 • Schorzenia ortopedyczne
 • Zmiany zwyrodnieniowe stawów
 • Zespół bolesnego barku
 • Łokieć tenisisty/ golfisty
 • Zespół cieśni nadgarstka
 • Ból kolan
 • Ból bioder
 • Migrena
 • Fibromialgia
 • Neuropatia
 • Zwapnienia

 

Koszt zabiegu:

ENF Therapy – 30 min – 150zł

ENF Therapy połączony z terapia manualną – 45 min – 250 zł

ok. 30 min 220zł

Terapia Manualna

ok. 40min 190zł
Czytaj więcej

Kinesiotaping

ok. 20min 80zł
Czytaj więcej

Ćwiczenia indywidualne

ok. 30min 140zł
Czytaj więcej

Tergumed

Tergumed to unikatowy program ćwiczeń, który stosuje się w zespołach bólowych całego kręgosłupa – szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowego.

Tergumed to cztery stanowiska (cztery dla kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego oraz jedno dla szyi), które służą do testowania i treningu mięśni kręgosłupa, odpowiedzialnych za jego stabilizację i pracę. Każde urządzenie wchodzące w skład systemu Tergumed wyposażone jest w czujnik, moduł pomiarowy oraz laptop. Każde urządzenie z serii Tergumed pracuje zgodnie z uwzględnieniem zasad biomechaniki i ergonomii, dzięki temu można pracować szybko i efektywnie.

Przed rozpoczęciem prawidłowego treningu, pacjent przeprowadzany ma test funkcjonalny na każdym urządzeniu z wykorzystaniem biofeedbacku. Biofeedback polega na podążaniu za krzywymi, które pojawiają się na ekranie komputera. Pacjent musi starać się odtworzyć pierwowzór.

ok. 40min 120zł
Światłoterapia

Światłoterapia

Laser biostymulacyjny

ok. 15min 70zł
Czytaj więcej

Laser wysokoenergetyczny

ok. 15min 70zł
Czytaj więcej
Termoterapia

Termoterapia

PUVA

Światło UVA i UVB 311mm. Ta długość światła jest najskuteczniejsza w leczeniu wielu chorób skóry, a zwłaszcza łuszczycy, bielactwa i atopowego zapalenia skóry. Kabina charakteryzuje się dużą mocą przy jednoczesnym bezpieczeńswie stosowanej terapii. System komputerowy dostosowuje natężenie promieniowania do sylwetki ciała 

ok. 5min 45zł

Krioterapia ogólnoustrojowa

ok. 3min 80zł
Czytaj więcej

Krioterapia miejscowa

ok. 3min 50zł
Czytaj więcej
Masaże

Masaże

Masaż klasyczny całościowy

Nie wymaga konsultacji lekarskiej

Masaż klasyczny całościowy. Jest jedną z najstarszych form terapii znaną człowiekowi. Poprzez odpowiednio dobrane techniki ręczne masażysta może uzyskać efekt rozluźnienia mięśni, skóry i tkanek podskórnych, a także zwiększenia ukrwienia w okolicy poddanej zabiegowi, co skutkuje zmniejszeniem bólu i przyspieszeniem gojenia się tkanek. Uzyskany efekt rozluźnienia mięśni wpływa także na rozluźnienie psychofizyczne, pomagając walczyć ze stresem i zmęczeniem psychicznym.

ok. 60min 280zł

Masaż klasyczny częściowy

Nie wymaga konsultacji lekarskiej

Masaż klasyczny częściowyJest jedną z najstarszych form terapii znaną człowiekowi. Poprzez odpowiednio dobrane techniki ręczne masażysta może uzyskać efekt rozluźnienia mięśni, skóry i tkanek podskórnych, a także zwiększenia ukrwienia w okolicy poddanej zabiegowi, co skutkuje zmniejszeniem bólu i przyspieszeniem gojenia się tkanek. Uzyskany efekt rozluźnienia mięśni wpływa także na rozluźnienie psychofizyczne, pomagając walczyć ze stresem i zmęczeniem psychicznym.

ok. 30'min 150zł

Masaż limfatyczny manualny

Wymaga konsultacji lekarskiej

Masaż limfatyczny manualnyJest to rodzaj specjalistycznego masażu wykorzystywanego przy leczeniu różnego rodzaju obrzęków. Poprzez bardzo delikatne techniki ręczne masażysta powoduje zwiększenie przepływu płynu limfatycznego, co skutkuje udrożnieniem dróg przepływu chłonki, zmniejszeniem obrzęku oraz ułatwieniem funkcjonowania tkanek, utrudnionym podczas obrzęku. W dłuższym okresie czasu stosowanie drenażu pomaga w wytworzeniu zastępczych dróg krążenia limfy, co zapobiega nawrotom obrzęków.

ok. 30min 150zł

Masaż wibracyjny Aquavibron

ok. 15min 40zł
Czytaj więcej

Masaż Aquamed

ok. 20min 60zł
Czytaj więcej

Sekwencyjny Masaż Uciskowy

/ Cena: 35 zł / Czas: 45' lub / Cena: 40 zł / Czas: 60'/

ok. 30' min 70zł
Czytaj więcej
Pozostałe

Pozostałe

Terapia ACP

Naturalna pomoc w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów.

Choroba zwyrodnieniowa stawów to najczęstsza choroba stawów na świecie, w przebiegu której chrząstka stawowa ulega zużyciu. Chrząstka oraz maź stawowa umożliwiają prawidłowy ruch stawu. Jeśli chrząstka lub maź stawowa są zmienione chorobowo, może to doprowadzić do uszkodzenia stawu, co jest bardzo bolesne i utrudnia poruszania się.

 

Cele terapii ACP:

 ■ Rekonstrukcja tkanki, która uległa urazowi.

 ■ Zapobieganie bolesnym procesom zapalnym.

 ■ Poprawa ruchomości.

 ■ Opóźnienie postępu choroby i konieczności wszczepienia protezy stawu.

 ■ Ograniczenie zapotrzebowania na leki przeciwbólowe, które mogą powodować działania niepożądane.

W badaniach potwierdzono skuteczność terapii ACP w przypadku wywołującej dolegliwości bólowe łagodnej lub umiarkowanej choroby zwyrodnieniowej stawów (stopień I–III)

 

Przebieg terapii:

Pobranie krwi z żyły kończyny górnej.

W procesie separacji uzyskuje się z organizmu aktywne substancje (białka) w skoncentrowanej postaci.

Iniekcja pozyskanych substancji do zajętej okolicy.

 

Zalety terapii:

■ Zabieg ambulatoryjny.

■ Szybki proces (< 30 min.).

■ Zabieg można powtórzyć.

■ Możliwość zastosowania w przypadku wszystkich stawów.

■ Endogeniczne czynniki biologiczne o dobrej tolerancji.

ok. 30 min 800zł

Ćwiczenia w wodzie

Nie wymaga konsultacji lekarskiej 

Ćwiczenia w wodzie prowadzone przez fizjoterapeutę dla grupy osób wykonujących w tym samym czasie to samo ćwiczenie na basenie. Środowisko wodne odciąża stawy człowieka i jednocześnie daje optymalne warunki do treningu mięśni w przypadku schorzeń stawów kończyn dolnych i kręgosłupa.

ok. 30min

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez Grupa PSB Handel S.A., Wełecz 142, 28-100, BUSKO-ZDRÓJ Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane