Znajdź zabieg

Wyczyść filtr
Balneoterapia (Balneologia)

Balneoterapia (Balneologia)

Kąpiele Siarczkowe (Siarkowe)

ok. 15min 30zł
Czytaj więcej

Kąpiel Kwasowęglowa (CO2)

ok. 15min 25zł
Czytaj więcej

Kąpiel Solankowa

ok. 15min 30zł
Czytaj więcej

Kąpiel w zawiesinie borowinowej

Nie wymaga konsultacji lekarskiej.

ok. 15min 35zł

Kąpiel siarczkowa forte (Nowość)

Jest to kąpiel siarczkowa wzmocniona solą magnezową, która dodatkowo zapewnia większą ilość nośników z którymi siarczki przedostają się do organizmu. Ponadto w przypadku łuszczycy skórnej sole magnezowe przyśpieszają proces keratolizy i keratoplastyki (rozmiękania mas łusek łuszczycowych i rozplem nowego naskórka).

 

ok. 15min 50zł

Fasony siarczkowe

Fasony siarczkowe- kąpiel częściowa, polegająca na zanurzeniu kończyn dolnych i górnych w wodzie siarczkowej bez potrzeby wchodzenia do wanny. Polecana osobom z przeciwwskazaniami do korzystania z kąpieli całościowej.

ok. 15min 25zł
Hydroterapia

Hydroterapia

Automatyczny masaż podwodny

ok. 15min 30zł
Czytaj więcej

Kąpiel perełkowa

ok. 15min 30zł
Czytaj więcej
Fizykoterapia

Fizykoterapia

Fala Uderzeniowa

ok. 10min 50zł
Czytaj więcej

Biomechaniczna Stymulacja Mięśni BMS - Mini

ok. 10min 55zł
Czytaj więcej

Biomechaniczna Stymulacja Mięśni BMS - Lifting Twarzy i Szyi

ok. 30min 150zł
Czytaj więcej

Biomechaniczna Stymulacja Mięśni BMS - Medy

ok. 15min 50zł
Czytaj więcej

Biomechaniczna Stymulacja Mięśni BMS - Platforma

ok. 20min 50zł
Czytaj więcej

Ultradźwięki

ok. 5min 25zł
Czytaj więcej

Fonoforeza na Żelu Borowinowym lub Siarczkowym

ok. 5min 35zł
Czytaj więcej

Pole Magnetyczne

ok. 20min 30zł
Czytaj więcej

Prąd Galwaniczny

ok. 15min 25zł
Czytaj więcej

Jonoforeza z Żelem Borowinowym lub Siarczkowym

ok. 15min 35zł
Czytaj więcej

Prądy Diadynamiczne

ok. 15min 25zł
Czytaj więcej

Prądy Traberta

ok. 15min 25zł
Czytaj więcej

Prądy Interferencyjne

ok. 15min 25zł
Czytaj więcej

Prądy Kotza (Rosyjska Stymulacja)

ok. 15min 25zł
Czytaj więcej

Prądy TENS

ok. 20min 25zł
Czytaj więcej

Elektrostymulacja

ok. 15min 25zł
Czytaj więcej

Terapia Sygnałem Pulsacyjnym PST - Mały Aplikator

ok. 50min 35zł
Czytaj więcej

Terapia Sygnałem Pulsacyjnym PST - Duży Aplikator

ok. 50min 60zł
Czytaj więcej

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna wykonywana za pomocą aparatu Salus Talent to zabieg polegający na stymulowaniu – pobudzaniu za pomocą indukcyjnej, wysokoenergetycznej fali elektromagnetycznej - komórek, tkanek i narządów leżących nawet 10 cm w głąb ciała. W czasie zabiegu pacjent odczuwa wibracje i lekkie uderzenia w miejscu przyłożenia ale zabieg nie jest bolesny!! Efekty przeciwbólowe odczuwane są od razu po około 10 min zabiegu.

ok. 20min 50zł

Aerozoloterapia (terapia wziewna, inhalacje)

Aerozoloterapia (terapia wziewna, inhalacje)  to po prostu wziewanie (wdychanie) pewnych substancji w celach leczniczych, profilaktycznych, kosmetycznych oraz diagnostycznych, stosowane głównie w chorobach układu oddechowego – w stanach zapalnych dolnych i górnych dróg oddechowych, astmie, przewlekłych zapaleniach oskrzeli, mukowiscydozie, POChP (przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc) i alergiach.

Polega na wprowadzeniu leków i substancji do górnych dróg oddechowych i drzewa oskrzelowego w celu przywrócenia prawidlowej czynności wydzielniczej i odruchowej śluzówki, a więc poprawie funkcjonowania górnych i dolnych dróg oddechowych. Uzyskuje się to przez zwiększenie ich drożności i przetworzenie doprowadzonego powietrza do właściwej temperatury, wilgotności i czystości.

Do inhalacji  "metodą domową" potrzebujemy garnka z gorącą wodą i garstki ziół lub kilka kropel olejku leczniczego lub kilka łyżeczek soli.

Do inhalacji służą inhalatory ultradźwiękowe i nebulizatory. Na aerozol mogą się składać woda destylowana albo sól fizjologiczna, w których są rozpuszczone leki, takie jak, np:

 • leki powodujące zmniejszenie napięcia ściany oskrzeli i rozszerzenie dróg oddechowych
 • leki antycholinergiczne, rozszerzające drogi oddechowe
 • leki mukolityczne, pobudzające wydzielanie śluzu przez drogi oskrzelowe i upłynniające go, a przez to ułatwiające wykrztuszanie
 • glikokortykosteroidy, które działają przeciwzapalnie i przeciwalergicznie, a przez to hamujące spastyczny skurcz oskrzeli

Jednak najczęściej stosujemy aerozolem z wodami zdrojowymi i solanką, które są wytwarzane pod wpływem czynników naturalnych (strefa nadmorska, podziemne wyrobiska solne) lub wytwarzane pod wpływem użycia innych technologii (tężnie solankowe, groty solne).

Wskazania do terapii wziewnych

 • przewlekłe nieżyty infekcyjne i alergiczne nosa, gardla, krtani i zatok obocznych nosa
 • przewlekły nieżyt  zanikowy lub przerostowy krtani oraz przeciążenie głosu
 • przewlekłe nieżyty i rozstrzenie oskrzeli
 • astma oskrzelowa
 • zwłóknienie torbielowate oskrzeli (mukowiscydoza)
 • stany po zapaleniu płuc
 • przeziębienia

Aerozoloterapia (terapia wziewna, inhalacje) - przeciwwskazania

 • nadwrażliwość na leki podawane w aerozolu
 • ostre zapalenie dróg oddechowych i płuc
 • choroby zakaźne układu oddechowego (czynna gruźlica płuc)
 • przewlekłe ropne zapalenia dróg oddechowych, wymagające leczenia chirurgicznego
 • nowotwory i zaawansowane pylice płuc
 • krwawienia z dróg oddechowych
 • niewydolność oddechowa i krążeniowa
 • czynna choroba żołądka i dwunastnicy
 • stany gorączkowe

 

Terapię wziewną lekami stosuje się zakładach fizykoterapii. W uzdrowiskach najczęściej wykonuje się inhalacje wodami zdrojowymi:

 • solankami
 • wodami chlorkowo-sodowymi, które zawierają jod - działają stymulująco na błonę śluzową dróg oddechowych, pobudzając ją do wydzielania śluzu i wykrztuszania
 • wodami chlorkowo-sodowymi, które zawierają brom - działają łagodząco, zmniejszają wrażliwość błony śluzowej oskrzeli, a przez to wydzielanie śluzu drzewa oskrzelowego
 • szczawami alkalicznymi (pozbawionymi naturalnego dwutlenku węgla) - działają łagodząco na błonę śluzową drzewa oskrzelowego
 • wody siarkowo-siarkowodorowe - działają bardzo drażniąco na błonę śluzową dróg oddechowych, ale także bakteriobójczo. Sprzyjają oczyszczaniu drzewa oskrzelowego z wydzieliny ropnej u pacjentów z przewlekłym zapaleniem wywołanym infekcją

W Zakładzie Rehabilitacji Medycznej Hotelu "Słoneczny Zdrój" stosujemy głównie inhalacje solankowe, które wykonujemy inhalatorem ultradźwiękowym.                                            Dozujemy150ml 2 -3 % solanki w temperaturze 33-35 ºC i ustawiamy czas  na 10 – 20 min. inhalacji, optymalnie 15 minut lub inny czas jeśli lekarz zaleci innaczej. Zaleca się około 14-18 zabiegów na kurację. Inhalacje mozna stosować 1-2x dziennie.                                     Przed zabiegiem pacjent powinien opanowac technikę oddychania za pomocą inhalatora.

Zarówno wdech jak i wydech wykonuje się przez usta. Oddechy powinny być nieco głębsze niż przy normalnym oddychaniu. Na szczycie wdechu należy na krótko wstrzymać oddech, co powoduje odkładanie się aerozolu w drogach oddechowych klatki piersiowej.Pacjent powinien przyjąć wygodną pozycję i rozluźnić mięśnie

Podczas inhalacji nie należy czytać, mówić,oddalac się od inhalatora. Bardzo ważna jest koncentracja na zabiegu. Po zabiegu należy odpocząć minimum 20 minut. Podczas serii inhalacji nie wolno palić tytoniu, pić zimnych napojów, głośno mówić i krzyczeć. Inhalacji nie powinno sie wykonywać tuż po posiłku i przed posiłkami. Można się spodziewać niepożądanych reakcji na inhalacje zbyt zimne u osób z nawrażliwością oskrzeli. Przy zbyt dużej częstotliwości oddechów mogą pojawić się zawroty glowy, ogólny niepokój, mroczki przed oczami – wystarczy zwolnić oddech.

Jednorazowy koszt maski do zabiegu 25 zł.

ok. 15min 30zł
Kinezyterapia

Kinezyterapia

Pinoterapia NOWOŚĆ

Jest to innowacyjna, nieinwazyjna polska metoda rehabilitacji neurofizjologicznej i psychologicznej. Oparta na dalekowschodniej akupunkturze i akupresurze, refleksoterapii oraz na zasadach działania powięzi, somatycznego i wegetatywnego układu nerwowego. Wykazuje działanie odtruwające i odkwaszające. Stymuluje organizm za pomoca specjalnych gwoździ tzw. klawików. Wpływa na regulację układu krążenia, oddechowego, trawiennego, wydalniczego, rozrodczego oraz endokrynnego.

ok. 30min 120zł

Kinezyterapia Indywidualna z Elementami Terapii Manualnej

ok. 45min 130zł
Czytaj więcej

Kinesiotaping

ok. 20min 35zł
Czytaj więcej

Ćwiczenia indywidualne

ok. 30min 60zł
Czytaj więcej

Fala uderzeniowa w połączeniu z terapią manualną

Wymaga konsultacji lekarskiej.

ok. 10min 50zł

Tergumed

Tergumed to unikatowy program ćwiczeń, który stosuje się w zespołach bólowych całego kręgosłupa – szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowego.

Tergumed to cztery stanowiska (cztery dla kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego oraz jedno dla szyi), które służą do testowania i treningu mięśni kręgosłupa, odpowiedzialnych za jego stabilizację i pracę. Każde urządzenie wchodzące w skład systemu Tergumed wyposażone jest w czujnik, moduł pomiarowy oraz laptop. Każde urządzenie z serii Tergumed pracuje zgodnie z uwzględnieniem zasad biomechaniki i ergonomii, dzięki temu można pracować szybko i efektywnie.

Przed rozpoczęciem prawidłowego treningu, pacjent przeprowadzany ma test funkcjonalny na każdym urządzeniu z wykorzystaniem biofeedbacku. Biofeedback polega na podążaniu za krzywymi, które pojawiają się na ekranie komputera. Pacjent musi starać się odtworzyć pierwowzór.

85zł
Światłoterapia

Światłoterapia

Laser biostymulacyjny

ok. 15min 30zł
Czytaj więcej

Laser wysokoenergetyczny

ok. 15min 35zł
Czytaj więcej

Lampa sollux

ok. 15min 20zł
Czytaj więcej
Termoterapia

Termoterapia

PUVA

Światło UVA i UVB 311mm. Ta długość światła jest najskuteczniejsza w leczeniu wielu chorób skóry, a zwłaszcza łuszczycy, bielactwa i atopowego zapalenia skóry. Kabina charakteryzuje się dużą mocą przy jednoczesnym bezpieczeńswie stosowanej terapii. System komputerowy dostosowuje natężenie promieniowania do sylwetki ciała 

ok. 5min 25zł

Krioterapia ogólnoustrojowa

ok. 3min 60zł
Czytaj więcej

Krioterapia miejscowa

ok. 3min 25zł
Czytaj więcej
Masaże

Masaże

Masaż klasyczny całościowy

Nie wymaga konsultacji lekarskiej

Masaż klasyczny całościowy. Jest jedną z najstarszych form terapii znaną człowiekowi. Poprzez odpowiednio dobrane techniki ręczne masażysta może uzyskać efekt rozluźnienia mięśni, skóry i tkanek podskórnych, a także zwiększenia ukrwienia w okolicy poddanej zabiegowi, co skutkuje zmniejszeniem bólu i przyspieszeniem gojenia się tkanek. Uzyskany efekt rozluźnienia mięśni wpływa także na rozluźnienie psychofizyczne, pomagając walczyć ze stresem i zmęczeniem psychicznym.

ok. 60min 180zł

Masaż klasyczny częściowy

/ Cena: 95 zł / Czas: 30' /  lub  / Cena: 50 zł / Czas: 15'

Nie wymaga konsultacji lekarskiej

Masaż klasyczny częściowyJest jedną z najstarszych form terapii znaną człowiekowi. Poprzez odpowiednio dobrane techniki ręczne masażysta może uzyskać efekt rozluźnienia mięśni, skóry i tkanek podskórnych, a także zwiększenia ukrwienia w okolicy poddanej zabiegowi, co skutkuje zmniejszeniem bólu i przyspieszeniem gojenia się tkanek. Uzyskany efekt rozluźnienia mięśni wpływa także na rozluźnienie psychofizyczne, pomagając walczyć ze stresem i zmęczeniem psychicznym.

ok. 30'min 95zł

Masaż limfatyczny manualny

Wymaga konsultacji lekarskiej

Masaż limfatyczny manualnyJest to rodzaj specjalistycznego masażu wykorzystywanego przy leczeniu różnego rodzaju obrzęków. Poprzez bardzo delikatne techniki ręczne masażysta powoduje zwiększenie przepływu płynu limfatycznego, co skutkuje udrożnieniem dróg przepływu chłonki, zmniejszeniem obrzęku oraz ułatwieniem funkcjonowania tkanek, utrudnionym podczas obrzęku. W dłuższym okresie czasu stosowanie drenażu pomaga w wytworzeniu zastępczych dróg krążenia limfy, co zapobiega nawrotom obrzęków.

ok. 30min 95zł

Masaż wibracyjny Aquavibron

ok. 15min 30zł
Czytaj więcej

Masaż Aquamed

ok. 20min 30zł
Czytaj więcej

Sekwencyjny Masaż Uciskowy

/ Cena: 35 zł / Czas: 45' lub / Cena: 40 zł / Czas: 60'/

40zł
Czytaj więcej
Zajęcia ruchowe

Zajęcia ruchowe

Ćwiczenia w wodzie

Nie wymaga konsultacji lekarskiej 

Ćwiczenia w wodzie prowadzone przez fizjoterapeutę dla grupy osób wykonujących w tym samym czasie to samo ćwiczenie na basenie. Środowisko wodne odciąża stawy człowieka i jednocześnie daje optymalne warunki do treningu mięśni w przypadku schorzeń stawów kończyn dolnych i kręgosłupa.

Aqua aerobic

To bezpieczna dla kręgosłupa i przyjemna dla ćwiczących forma aktywności fizycznej. Ćwiczenia w wodzie są bardziej efektywne ze względu na opór wody. Nie obciążają stawów i kręgosłupa, rozwijają wytrzymałość mięśni, a także poprawiają ogólną sprawność i wydolność fizyczną organizmu. Ponadto ciśnienie hydrostatyczne działa na ciało jak masaż limfatyczny, a ponieważ w masowanym ciele lepiej krąży krew i limfa, szybciej usuwane są z niego toksyny - główne przyczyny celullitu. Warto również wiedzieć, że podczas zajęć aqua aerobic spalamy nawet 350 kcal w ciągu 30 minut. 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij