Toczeń rumieniowaty to bardzo agresywna choroba autoimmunologiczna niszcząca poszczególne narządy i tkanki. Towarzyszą mu często bóle mięśni i stawów. Jak dotąd lekarze nie odkryli, co jest bezpośrednią przyczyną powstania choroby. Leczenie ma na celu doprowadzenie do reemisji schorzenia oraz zapobieganie uszkodzeniom układów.

W **** Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness w Busku-Zdroju stosujemy masaże, fizjoterapię i rehabilitację pomagające w łagodzeniu skutków tocznia rumieniowatego. Zabiegi poprawiają ruchomość mięśni i stawów, a także pobudzają regenerację tkanek. Leczenie przebiega kompleksowo, pod okiem wykwalifikowanej kadry medycznej.

W Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness możesz skorzystać z:

  • Różnorodnych zabiegów leczniczych prowadzonych w 44 gabinetach z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu medycznego (m.in. fizykoterapia, kinezyterapia, hydroterapia, balneoterapia wodami siarczkowymi z Buska-Zdroju).
  • Porad lekarza.
  • Wypoczynku w komfortowych warunkach, który pozwoli przezwyciężyć stres, nasilający objawy tocznia.

Wszystkie zabiegi prowadzone są na miejscu w Hotelu Słoneczny Zdrój. Nad ich przebiegiem czuwają wykwalifikowani fizjoterapeuci, masażyści i rehabilitanci, których postępowanie koordynuje dwóch lekarzy. Dodatkowo do dyspozycji kuracjusze mają basen (otwarty codziennie do godziny 24.00), kręgielnię, siłownię czy halę sportową. Goście hotelu cenią sobie także wyśmienitą kuchnię w Restauracji Ponidzie.

Plan leczenia każdorazowo dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta chorego na toczeń. W przypadku bólów mięśni i stawów lekarz może zalecić kąpiele siarczkowe, fizykoterapię lub ćwiczenia rekomendowane dla chorego. Kuracje sanatoryjne tocznia rumieniowatego przeprowadza się przede wszystkim w okresie reemisji choroby.

Dla uzyskania optymalnych rezultatów kuracji, najlepiej jest poddać się serii zabiegów rehabilitacyjnych lub fizjoterapeutycznych, które pozwolą na trwałą poprawę kondycji organizmu. Kuracjusze planujący pobyt w Słonecznym Zdroju mogą korzystać z oferty „Wczasów Rehabilitacyjnych” oraz „Pakietu Medycznego”, obejmujących pobyt, wyżywienie oraz komplet zabiegów leczniczych. Na zakończenie pobytu w sanatorium każdy z pacjentów otrzymuje listę z wytycznymi dotyczącymi dalszego leczenia w domu.

Zadzwoń, aby uzyskać informacje: +48 41 310 11 12

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij