Stwardnienie rozsiane to choroba układu nerwowego, upośledzająca jego funkcjonowanie. Ponieważ atakuje ona różne części organizmu, chorzy mogą mieć problem z poruszaniem się, widzeniem, a nawet mówieniem. W powrocie do pełnej sprawności po ataku schorzenia, skutecznie pomagają rehabilitacja i fizjoterapia.

W **** Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness w Busku-Zdroju prowadzone są zabiegi pomagające przywrócić sprawność osobom chorym na stwardnienie rozsiane. Nad leczeniem kuracjuszy czuwa wykwalifikowana kadra medyczna – masażyści, rehabilitanci i fizjoterapeuci, a także dwoje lekarzy i dietetyk. Chorzy mogą zażywać zabiegów leczniczych w 39 gabinetach specjalistycznych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt. Ponadto podczas pobytu w hotelu mogą relaksować się m.in. na basenie, siłowni, hali sportowej, kręgielni, a także kosztować doskonałych potraw w Restauracji Ponidzie.

Kuracjusze Słonecznego Zdroju mogą korzystać z zabiegów, wykupując je pojedynczo lub korzystając ze specjalnych ofert pobytu w ramach „Pakietu Medycznego” lub „Wczasów Rehabilitacyjnych”. Podczas pobytu kuracja zostaje dostosowana do indywidualnych potrzeb chorego, a po jej zakończeniu pacjent otrzymuje wskazówki dotyczące dalszej terapii domowej.

Zabiegi sanatoryjne pomagające w leczeniu i rehabilitacji w przypadku stwardnienia rozsianego:

Kinezyterapia – Odpowiednio dobrane ćwiczenia rehabilitacyjne poprawiają ruchomość kończyn i przeciwdziałają następstwom SM. Ich zestaw powinien być każdorazowo dostosowywany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Termoterapia – Krioterapia pomaga złagodzić ból i przyspiesza regenerację tkanek. Zabiegi można stosować ogólnoustrojowo lub miejscowo.

Hydroterapia – W kuracjach na stwardnienie rozsiane rekomendowane są hydromasaże oraz kąpiele perełkowe. Pacjenci powinni podejmować także aktywność w wodzie, która odciąża ciało i pomaga rozluźnić mięśnie.

Balneoterapia – Kąpiele siarczkowe są zalecenie osobom cierpiącym na problemy z układem ruchu. Zawarty w nich siarkowodór sprzyja regeneracji tkanek, łagodzi stany zapalne i oczyszcza organizm. Dodatkowo kąpiele lecznicze sprzyjają uśmierzaniu bólu.

Fizykoterapia – Leczenie prądami o ściśle określonym natężeniu oraz leczenie polem magnetycznym pomagają w łagodzeniu bólu i pozwalają rozluźnić mięśnie. Warto zaznaczyć, że Słoneczny Zdrój jest jedynym certyfikowanym Centrum Biomechanicznej Stymulacji Mięśni.

Zadzwoń, aby uzyskać informacje: +48 41 310 11 12

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij