Sanatorium Busko-Zdrój

Wybierz więcej

Otwarty w 2013 roku czterogwiazdkowy Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness w Busku-Zdroju na nowo definiuje termin "sanatorium Busko-Zdrój". Jest czymś więcej niż  sanatorium, a nowa jakość przybiera tu postać wyszukanych rozwiązań architektonicznych, rekreacyjnych, organizacyjnych i ofertowych.

Słoneczny Zdrój, podobnie jak inne obiekty uzdrowiskowe i sanatoria w Busku-Zdroju, aktywnie wykorzystuje walory rekreacyjne, przyrodnicze i naturalne miasta. Jest przeznaczony dla osób przewlekle chorych i rekonwalescentów, wymagających rehabilitacji lub utrwalenia wyników leczenia szpitalnego.

Sanatorium czy Hotel Medical SPA ? 

Słoneczny Zdrój i sanatoria w Busku-Zdroju łączy z pewnością szeroka oferta medyczna. Jednak w tym przypadku liczy się nie tylko forma, ale też treść. Do Hotelu Słoneczny Zdrój trafili najlepsi rehabilitanci pozyskani z lokalnego rynku - doświadczeni fizjoterapeuci i masażyści. Zakupiony został najlepszy i najnowocześniejszy sprzęt (m.in. BMS, PST,Tergumed). Z kranów do specjalnych wanien popłynął największy skarb Buska-Zdroju, czyli woda siarczkowa, dostarczana bezpośrednio z ujęcia w Lesie Winiarskim. Pieczę nad całością sprawuje obecnie znakomity lekarz - Dariusz Klarecki (specjalista medycyny fizykalnej i balneoklimatologii).

Busko-Zdrój Sanatorium

Poznaj przewagę hotelu medycznego.

Lista podobieństw do wcześniej istniejących w Busku-Zdroju sanatoriów szybko się kończy. Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness niemal kontrastuje z sanatoriami zlokalizowanymi w Busku-Zdroju, jakkolwiek modernizowanymi, to jednak widać odciśnięty na nich ząb czasu. Hotel jest odpowiedzią na potrzeby tej grupy gości, która oczekuje jednocześnie profesjonalnych zabiegów medycznych, odnowy biologicznej, medycyny estetycznej, ale także komfortu i pozytywnych doznań. Te zapewnić mają perfekcyjna obsługa hotelowa, smaczna kuchnia oraz zróżnicowana oferta rekreacyjna i kulturalna. Są to atuty budujące przewagę obiektu nad typowym sanatorium w Busku-Zdroju.

Poprawa zdrowia już po tygodniu.

Oferta sekcji medycznej hotelu obejmuje cały przekrój zabiegów z zakresu fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, termoterapii, światłoterapii, masaży i rehabilitacji. Ze względu na wykorzystywanie w leczeniu wody siarczkowej, specjalnością hotelu jest jednak balneologia. "Siarczkowy dotyk natury" i fachowa opieka to jednak nie wszystko co sprzyja powrotowi do zdrowia. Służy temu również nowoczesny sprzęt medyczny, w tym urządzenia BMS do Biomechanicznej Stymulacji Mięśni, które pozwalają w ciągu 15 minut osiągnąć efekty właściwe dla 90 minut tradycyjnego treningu.

Jak pokazują to liczne przykłady, kuracje stosowane w oparciu o wszechstronną synergię czynników leczniczych, już po pierwszym tygodniu przynoszą widoczną poprawę stanu zdrowia. W Słonecznym Zdroju leczone są następujące grupy schorzeń: reumatologiczne, dermatologiczne, neurologiczne, ortopedyczno-urazowe, przewlekłe zespoły bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych, miejscowe dysfunkcje i zespoły bólowe, choroby układu krążenia i inne dolegliwości. Więcej w zakładce: co leczymy

Sanatorium Busko-Zdrój

Komfort i zdrowie spotykają się na kawie

O Restauracji Ponidzie można powiedzieć, że to coś więcej niż tylko restauracja… to raczej coś na kształt „galerii potraw”. Z wyjątkową kombinacją dań będących połączeniem kuchni świata, polskiej i regionalnej, bryluje pośród innych restauracji w Busku-Zdroju. Część gastronomiczną hotelu tworzą ponadto Klub Kalejdoskop z trzema niezależnymi salami (Mars, Venus i Winiarnią) i bogatą ofertą imprez, a także pawilon grillowy. Z myślą o zagospodarowaniu czasu wolnego pomiędzy zabiegami, Słoneczny Zdrój przygotował dla Gości: taras słoneczny, ogród z oczkiem wodnym i placem zabaw, czytelnię i kids corner. Dla osób aktywnych natomiast Cardio Room, kręgielnię, bilard, boule, wypożyczalnię rowerów i kijków nordic walking, a także wielofunkcyjną halę sportową (tenis, piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, siatkówka).

Sanatorium Busko-Zdrój

Z kolei w strefie wellness znajdziemy basen, jacuzzi i sauny (fińska i IR). W centrum SPA zadbamy o urodę, jednocześnie zapominając o troskach dnia codziennego i oddając się błogiej relaksacji. W  profesjonalnie przygotowanych gabinetach oferowane są zabiegi pielęgnacji twarzy, ciała, dłoni i stóp, masaże pielęgnacyjne, ceremonie wellness oraz usługi fryzjerskie. W niepowtarzalnej atmosferze pełnej zmysłowych zapachów oraz łagodnej muzyki, dłonie terapeutów pozwalają odbudować kapitał energetyczny, uwolnić umysł i wrócić do codziennego życia w pełni sił.

Busko-Zdrój i sanatoria - historia pisana wodami leczniczymi

Zaistniała w wyniku I rozbioru Polski utrata ziem wielickich i bocheńskich wraz z tamtejszymi salinami, spowodowała potrzebę poszukiwania złóż w innych miejscach kraju. Zasoby takie dostępne były w Busku-Zdroju. Przy aprobacie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego zaczęto eksploatację solanki, trwającą do przejścia Buska- Zdroju pod zabór austriacki.

Kolejnym bardzo znaczącym epizodem na drodze do utworzenia przez Busko-Zdrój sanatorium, były rozpoczęte w 1808 r. przez dr Jana Winterfelda z Pińczowa eksperymenty medyczne z udziałem żebraków i zwierząt. Pomimo początkowego sceptycyzmu co do leczniczych właściwości wód, naukowiec szybko jednak otrzymał doskonałe rezultaty. Jednym z pacjentów badacza był leczący reumatyzm dzierżawca Buska - Feliks Rzewuski, który przekonawszy się na własnej skórze o sile działania wód, doprowadził do utworzenia uzdrowiska. Dla potrzeb kuracjuszy zaadoptowany został budynek poklasztorny. Obok niego powstał wypełniony roślinnością „ogród spacerowy", a niedaleko także pijalnia wód mineralnych. W 1824 roku rozpoczęto leczenie wodami mineralnymi, a w 1828 roku Busko znane już było jako uzdrowisko.

XX wiek był okresem powstawania licznych sanatoriów w Busku-Zdroju, a ich prawdziwa ekspansja przypadła na lata 60. i 70. ubiegłego wieku. Wtedy Busko-Zdrój zyskało sanatoria: „Włókniarz”, „Rafał” i „Radek”, a także inne obiekty lecznicze: Związek Inwalidów „Nida” i Szpital Uzdrowiskowego „Krystyna”. Po 2000 roku baza sanatoryjna osiągnęła poziom trzynastu obiektów, w których rocznie wykonywanych jest ok. 1,5 mln zabiegów, w tym aż 800 tysięcy kąpieli siarczkowych. Otwarciem nowego etapu rozwoju buskiego sektora uzdrowiskowego było uruchomienie w 2013 roku Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness. Obiekt utrzymując maksymalny profesjonalizm świadczonych usług medycznych (aż ponad 30 gabinetów zabiegowych, doświadczona kadra), przeniósł jednocześnie na wyższy poziom standard bazy noclegowej, serwowanych posiłków i szeroko pojętej obsługi. Dodatkowo czeka tu bogata oferta rekracyjno-sportowa, w tym: hala sportowa (tenis, futsal, i inne), basen, jacuzzi, sauny, kręgielnia, sala do bilardu, rowery i wiele innych atrakcji. Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness jest więc swego rodzaju sanatorium dla bardziej wymagających kuracjuszy.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij