Rwa kulszowa to dolegliwość objawiająca się nagłym bólem, uniemożliwiającym normalne funkcjonowanie. Za jej powstawanie odpowiedzialne są ucisk lub podrażnienie nerwu kulszowego. Zwykle dolegliwość ustępuje samoistnie po pewnym czasie. W jej leczeniu mogą jednak skutecznie pomóc zabiegi fizjoterapeutyczne, które rozluźnią mięśnie i przyspieszą regenerację tkanek.

W **** Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness, zlokalizowanym w malowniczym Busku-Zdroju, można podleczyć rwę kulszową. Sanatorium dysponuje komfortowymi pokojami oraz bardzo rozbudowaną ofertą zabiegów leczniczych, które świadczone są w 39 gabinetach, wyposażonych w nowoczesny sprzęt medyczny. Nad zdrowiem kuracjuszy wypoczywających w ośrodku czuwa dwójka lekarzy w asyście dietetyka oraz rehabilitantów, masażystów i fizjoterapeutów.

Wczasy w Słonecznym Zdroju są doskonałą okazją do podleczenia rwy kulszowej. Urlop w komfortowych warunkach, smakowite jedzenie i profesjonalne zabiegi lecznicze z pewnością poprawią kondycję organizmu. Kuracjusze cierpiący na rwę kulszową mogą korzystać z kilku ofert pobytowych, takich jak „Wczasy rehabilitacyjne”, „Pakiet medyczny” oraz „Skuteczne Leczenie Kręgosłupa”. 

Fizjoterapię i rehabilitację w przypadku rwy kulszowej rozpoczyna się zwykle po ustąpieniu ostrego nasilenia dolegliwości. Pozwalają one nie tylko złagodzić ból i wrócić do pełnej sprawności, ale także zapobiegają nawrotom choroby.

Leczenia sanatoryjne rwy kulszowej w Słonecznym Zdroju prowadzone jest między innymi za pomocą takich metod jak:

Balneoterapia – Kąpiele w wodzie siarczkowej pozwalają złagodzić stan zapalny i przyspieszają gojenie się tkanek. Co ważne, mają one także działanie przeciwbólowe i pozwalają rozluźnić napięte mięśnie. Dla uzyskania optymalnych rezultatów najlepiej jest zastosować serię zabiegów.

Prądy TENS – Elektroterapia prądami TENS pozwala skutecznie uśmierzyć ból. Nerwy stymulowane są za pomocą prądów średniej i wysokiej częstotliwości.

Prądy interferencyjne – Leczenie rwy kulszowej prądami interferencyjnymi pozwala skutecznie złagodzić ból i przyspiesza krążenie krwi.

Ultradźwięki – Kuracja ultradźwiękami to mikromasaż tkanek. Zabieg przyspiesza krążenie i podnosi temperaturę ciała. Ma on działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, bioregeneracyjne i przeciwobrzękowe.

Fala uderzeniowa – Leczenie falą uderzeniową przenosi energię w miejsca dotknięte bólem. Dzięki temu przykre dolegliwości szybko ustępują, a tkanki miękkie podlegają procesowi regeneracji.

Zadzwoń, aby uzyskać informacje: +48 41 310 11 12

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij