Reumatoidalne zapalenie stawów to choroba, która każdego roku dotyka tysięcy Polaków. Fazy zaostrzeń powodują dolegliwości bólowe i ograniczają samodzielne funkcjonowanie. Okresy remisji to czas, w którym chorzy poddają się rehabilitacji, mającej na celu poprawę ruchomości stawów.

W **** Hotelu Słoneczny Zdrój Spa & Wellness w Busku-Zdroju RZS leczone jest pod okiem profesjonalnych lekarzy i fizjoterapeutów. Terapia farmakologiczna wspierana jest tu poprzez rehabilitację, masaże i fizjoterapię. Takie kompleksowe podejście zdecydowanie zwiększa efektywność kuracji.

Przyjemny urlop w komfortowym Hotelu Słoneczny Zdrój w Busku-Zdroju to doskonały sposób na poprawienie kondycji osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów. Leczenie RZS i rehabilitacja odbywają się tutaj w 39 specjalistycznych gabinetach. Ponadto nad zdrowiem pacjentów czuwa lekarz specjalista, który może doradzić kuracje najskuteczniejsze w konkretnym przypadku, oraz dietetyk i fizjoterapeuci, nadzorujący prawidłowy przebieg zabiegów. Osoby planujące leczenie RZS w Słonecznym Zdroju mogą zdecydować się na pobyt w ramach pakietów medycznych, obejmujących kompleksowy zestaw zabiegów leczniczych. Wśród nich są m.in. „Wczasy rehabilitacyjne” oraz „Pakiet Medyczny PLUS”.

Leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów w Słonecznym Zdroju odbywa się m.in. poprzez: 

Balneoterapię – Busko-Zdrój słynie z leczniczych wód siarczkowych, których właściwości skutecznie łagodzą stany zapalne i minimalizują ból. Dla uzyskania optymalnych efektów kuracji lekarze zalecają odbycie serii zabiegów. W ośrodku możliwe jest także leczenie RZS za pomocą kąpieli solankowych.

Prądy interferencyjne – Kuracja prądami interferencyjnymi poprawia ukrwienie tkanek i łagodzi ból. W przypadku RZS leczenie tego typu zalecane jest w okresach remisji choroby.

Ultradźwięki – Zabieg ultradźwiękami to mikromasaż chorych tkanek. Poprawia on krążenie oraz działa przeciwobrzękowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Masaże – Specjalistyczne masaże przyspieszają krążenie krwi w organizmie, łagodzą stany zapalne oraz zwiększają ruchomość stawów. 

Krioterapia – Zimno, stosowane w przypadku leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów, pomaga w złagodzeniu bólu i zmniejszeniu obrzęków. Co więcej, poprawia także ukrwienie tkanek.

Kuracje polem magnetycznym – Leczenie polem magnetycznym przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek. Poprawia także krążenie krwi i transport składników odżywczych przez błony komórkowe.

Zadzwoń, aby uzyskać informacje: +48 41 310 11 12

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij