Zapraszamy na indywidualne konsultacje z naszymi specjalistami. Skorzystać z nich mogą zarówno Goście hotelowi, jak i Klienci spoza hotelu. Rezerwację można dokonać pod nr tel. 41/ 378 89 00 lub przez e-mail: spa@slonecznyzdroj.pl

Lek. med. Dariusz Klarecki

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Karierę zawodową rozpoczął w: 111 Szpitalu Wojskowym w Poznaniu, w jednostkach wojskowych na różnych stanowiskach (m.in. Szefa Służby Zdrowia Pułku) oraz 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym na stanowiskach Starszego Asystenta i lekarza POZ, a później Kierownika Zakładu Przyrodoleczniczego.

Po przejściu do rezerwy rozpoczął pracę w Sanatorium Uzdrowiskowym w Busku Zdroju. Ściśle współpracuje z Euromedica Polska z siedzibą w Warszawie oraz Bestvibe-Systems Ossy Leiser w Trier. Podczas lat aktywnej pracy pełnił również funkcję V-ce Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Balneologii, Bioklimatologii i Medycyny Fizykalnej, a od kilku lat sprawuje funkcję Konsultanta Krajowego Biomechanicznej Stymulacji /BMS/ będąc jednocześnie członkiem Rady Naukowej BMS.
Posiada m.in. specjalizacje: Specjalista Medycyny Fizykalnej i Balneoklimatologii, Specjalista Epidemiolog.

Cena konsultacji:

 • dla Gości przebywajacych w ramach pakietów medycznych (Pakietu Medycznego, Wczasów Rehabilitacyjnych oraz Wczasów Odchudzających) dwie konsultacje są w cenie pakietu,
 • wszystkie pozostałe konsultacje lekarskie płatne - 50 złotych.

Rezerwacja:

Rezerwację można dokonać bezpośrednio w recepcji Vitality Medical Spa & Wellness, pod nr tel. 41/ 378 89 00 lub przez e-mail: spa@slonecznyzdroj.pl.

Dietetyk mgr Agnieszka Bech

 Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Studia licencjackie ukończyła na kierunku dietetyka kliniczna, natomiast magisterskie na kierunku dietetyka w sporcie. Odbyła liczne kursy i szkolenia z zakresu żywienia w chorobach oraz żywienia osób aktywnych fizycznie. Pasjonatka zdrowego stylu życia.

 Zakres usług:

 • konsultacje w zakresie oceny stanu odżywienia
 • indywidualne diety redukujące masę ciała lub modyfikujące jego proporcje
 • diety bogatoenergetyczne w niedowadze
 • diety w poszczególnych jednostkach chorobowych
 • żywienie dzieci
 • żywienie kobiet w ciąży

Pierwsza konsultacja dietetyczna obejmuje:

 • Wywiad żywieniowy z ostatnich 24-godzin - pozwalający na określenie dotychczasowych nawyków i preferencji żywieniowych. Stanowi podstawę do skomponowania diety indywidualnie dobranej pod względem ilościowym i jakościowym. Ponadto umożliwia wskazanie błędów żywieniowych i ich eliminację.
 • Określenie masy ciała, wzrostu, obwodu talii i bioder, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej, mięśniowej i zawartości wody w organizmie (badanie antropometryczne). Obliczenie wskaźników BMI, WHR i należytej masy ciała. 
 • Analiza wyników badań biochemicznych, pomiar glikemii. Wskazane jest okazanie posiadanej aktualnej dokumentacji diagnostycznej i ewentualnie leczniczej przy pierwszej wizycie. 

Po pierwszej wizycie dietetyk analizuje zebrane informacje i układa indywidualny program dietetyczny. Klient otrzymuje dane dotyczące wartości energetycznej diety, którą dotychczas prowadził oraz proporcji poszczególnych składników diety. Na podstawie wywiadu żywieniowego określane są błędy żywieniowe, które należy wyeliminować w trakcie prawidłowo prowadzonej diety. Klient otrzymuje również listę wskazówek dietetycznych dotyczących sposobu żywienia zarówno w trakcie diety jak i po jej zakończeniu. Ponadto listę produktów spożywczych, które są zalecane oraz tych, które należy spożywać w ograniczonych ilościach lub całkowicie wykluczyć. Dla ułatwienia wprowadzenia  nowego modelu żywienia w pierwszych tygodniach dietetyk przygotowuje menu z wartością energetyczną każdego posiłku na okres 2 tygodni. Dodatkowo w teczce klienta po wizycie znajduje się lista zakupów na poszczególne dni oraz tabela zamienników danej racji pokarmowej. Lista przepisów potraw znajdujących się w jadłospisie ułatwia samodzielne prowadzenie diety.

Taką teczkę klient otrzymuje po ok. 3 dniach od pierwszej wizyty.

Następne spotkania służą kontroli prowadzonej diety oraz ewentualnym modyfikacjom. 

Cena:

 • pierwszej wizyty: 150 zł
 • kolejnych wizyt: 120 zł 

Rezerwacja:

Rezerwację można dokonać bezpośrednio w recepcji Vitality Medical Spa & Wellness, pod nr tel. 41/ 378 89 00 lub przez e-mail: spa@slonecznyzdroj.pl

Konsultacje lekarskie odbywają się po wcześniejszej rezerwacji terminu:

Poniedziałek 10.00-17.00

Wtorek 10.00-17.00

Środa 10.00-17.00

Czwartek 10.00-17.00

Piątek 10.00-17.00

Sobota 10.00-15.00

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij