Ból, osłabienie kości i utrudnienie codziennego funkcjonowania. Osteoporoza potrafi diametralnie obniżyć komfort życia. Niestety, jest ona problemem prawie połowy kobiet i części mężczyzn w podeszłym wieku. Głównym celem terapii jest zapobieganie złamaniom i idącym za nimi komplikacjom. 

W **** Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness w Busku-Zdroju stosujemy sprawdzone metody, przez co ułatwiamy życie z problemem, którym jest osteoporoza. Leczenie w naszym renomowanym ośrodku uzdrowiskowym odbywa się kompleksowo, zwiększając szansę sukcesu dzięki profesjonalnej kadrze medycznej, zaawansowanemu sprzętowi i czynnikom naturalnym. 

Poniżej wybrane metody wspierające leczenie osteoporozy, stosowane w Słonecznym Zdroju:

Krioterapia w leczeniu osteoporozy

Krioterapia pomaga zatrzymać proces erozji kości. Ponadto poprawia ukrwienie tkanek i wspomaga ich regenerację. Leczenie osteoporozy niską temperaturą ma także działanie przeciwbólowe. Co więcej, zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych oraz pozytywnie wpływa na ich wzmocnienie. Zabieg krioterapii trwa zazwyczaj około 3 minut i odbywa się w komorze, w której temperatura to od -100°C do -150°C. W Słonecznym Zdroju stosowana jest zarówno krioterapia miejscowa jak i ogólnoustrojowa.

Leczenie osteoporozy

Biomechaniczna Stymulacja Mięśni BMS 

Biomechaniczna Stymulacja Mięśni BMS - MedyBMS to metoda terapii stosowana w leczeniu osteoporozy przyspieszająca rehabilitację i poprawiająca ogólną kondycję organizmu.

 

Ćwiczenia w leczeniu osteoporozy

Leczenie osteoporozy powinno wiązać się z wzmacnianiem mięśni, które wspomogą funkcjonowanie układu kostnego. Osoby cierpiące na tę chorobę powinny podejmować aktywność, która wiąże się z możliwie najmniejszym ryzykiem złamań. Dlatego polecamy organizowane w Słonecznym Zdroju ćwiczenia w basenie.

Inne zabiegi wykorzystywane wspierające leczenie osteoporozy w Słonecznym Zdroju to m.in.: kąpiel kwasowęglowa, automatyczny masaż podwodny, masaż Aquamed, masaż Hydrojet.

Osteoporoza Leczenie

Wszystko powyższe dostępne jest na miejscu w Słonecznym Zdroju. Dodatkowo komfort pobytu zwiększa jakość i różnorodność zaplecza hotelowego i rekreacyjnego. Osoby zdecydowane na leczenie osteoporozy w warunkach sanatorium mogą skorzystać z pakietów: "Wczasy Rehabilitacyjne" i "Pakiet Medyczny". Po zakończeniu kuracji Pacjent otrzymuje listę wytycznych co do domowego leczenia.

 

Zadzwoń po informacje: +48 41 378 88 00

 

RADZIMY: Na co dzień stosuj odpowiednią dietę
Suplementacja preparatami z wapniem
Osteoporoza sprzyja zjawisku odwapnienia kości, fachowo nazywanym resorpcją. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie niedoborów węglanu wapnia. Zaleca się, aby robić to za pomocą suplementów. Ważna jest także odpowiednia dieta. Naturalnym sposobem na to, jak leczyć osteoporozę jest spożywanie wyparzonych i zmielonych skorupek kurzych jaj.

Witamina D3
Działanie węglanu wapnia jest jeszcze skuteczniejsze, kiedy zostanie połączone z przyjmowaniem witaminy D3, która wspomaga jego wchłanianie. Warto przy tym zaznaczyć, że największe zapotrzebowanie na tę witaminę organizm wykazuje zimą. Latem promienie słoneczne powodują jej wytwarzanie w skórze.


Zadzwoń po informacje: +48 41 378 88 00

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij