Kolano skoczka to częsta przypadłość dotykająca sportowców, a zwłaszcza biegaczy. Związana jest z uszkodzeniem więzadła rzepki, co objawia się bólem w okolicach kolana po treningu. Zbagatelizowana kontuzja może doprowadzić do wystąpienia dolegliwości utrudniających normalne funkcjonowanie. Leczenie polega głównie na farmakoterapii, fizjoterapii i rehabilitacji.

Kolano skoczka z powodzeniem wyleczysz w **** Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness w Busku-Zdroju. Jest to komfortowy ośrodek uzdrowiskowy z bardzo szeroką ofertą zabiegów fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych, w którym pobyt to prawdziwa przyjemność. Kuracja w Słonecznym Zdroju przebiega pod okiem specjalistów, w tym dwóch lekarzy i dietetyka. Nawet dwutygodniowe wczasy rehabilitacyjne mogą zdecydowanie poprawić kondycję organizmu i funkcjonowanie układu ruchu.

Osoby cierpiące z powodu kolana skoczka mogą podleczyć uraz w Słonecznym Zdroju podczas urlopu. Goście hotelu mogą zdecydować się na wykupienie poszczególnych zabiegów fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych lub skorzystać ze specjalnych ofert. Wśród nich są „Pakiety Medyczne” lub „Wczasy rehabilitacyjne” – obejmujące kilkudniowy pobyt, śniadania i obiadokolacje oraz codzienny zestaw zabiegów leczniczych.

Zabiegi fizjoterapeutyczne dostępne w Słonecznym Zdroju, pomagające w leczeniu kolana skoczka:

Balneoterapia – Busko-Zdrój słynie z wód siarczkowych, których dobroczynne działanie pomaga w zwalczaniu chorób układu ruchu, wspomaga regenerację tkanek i minimalizuje stany zapalne. Kąpiele lecznicze pomagają także w regeneracji uszkodzonych więzadeł rzepki.

Kinezyterapia – W leczeniu kolana skoczka dużą role odgrywają ćwiczenia. W Słonecznym Zdroju prowadzone są one pod okiem wykwalifikowanego rehabilitanta, który dostosowuje ich rodzaj i natężenie do potrzeb pacjenta.

Leczenie Kolana

Krioterapia – Leczenie zimnem skutecznie łagodzi ból kolana i przyspiesza krążenie krwi w tkankach. Dzięki temu nadwyrężone obszary podlegają szybszej regeneracji.

Elektrostymulacja – Kuracja polega na wykorzystaniu prądów galwanicznych do stymulacji poszczególnych grup mięśni, co pozwala poprawić kondycję zmienionych obszarów.

Fala uderzeniowa – Jest to zabieg, w którym energia ultradźwięków przenoszona jest w bolące miejsca. Kuracja przyspiesza leczenie, pobudzając regenerację ścięgien i stawów. 

Zadzwoń, aby uzyskać informacje: +48 41 310 11 12

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij