Dna moczanowa popularnie zwana jest podagrą lub artretyzmem. Jej głównym objawem są bóle stawów, powodowane przez gromadzący się w nich kwas moczowy. Można skutecznie zapobiegać jej objawom i starać się utrzymać układ ruchu w jak najlepszej kondycji. 

W **** Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness w Busku-Zdroju stosujemy sprawdzone metody,których skuteczność ułatwia życie z problemem, którym jest dna moczanowa. Leczenie w naszym renomowanym ośrodku uzdrowiskowym odbywa się kompleksowo, zwiększając szansę sukcesu dzięki profesjonalnej kadrze medycznej, zaawansowanym urządzeniom i czynnikom natururalnym. 

Dna Moczanowa Leczenie

Poniżej przedstawiamy wybrane metody wspierające leczenie dny moczanowej, stosowane w Słonecznym Zdroju:

Krioterapia w leczeniu dny moczanowej
W łagodzeniu objawów podagry pomaga rehabilitacja poprzez krioterapię. Oddziaływanie na organizm bardzo niską temperaturą wpływa na ograniczenie stanów zapalnych w stawach – zimno najpierw kurczy, a potem rozszerza naczynia krwionośne, pobudzając szybsze krążenie krwi. Przyspiesza ono także proces usuwania z komórek zbędnych produktów przemiany materii, co stymuluje proces regeneracji tkanek. Ponadto krioterapia skutecznie łagodzi ból. W Słonecznym Zdroju stosowana jest zarówno krioterapia miejscowa jak i ogólnoustrojowa.

Sekwencyjny Masaż Uciskowy w leczeniu dny moczanowej
Sekwencyjny Masaż Uciskowy to masaż przy pomocy urządzenia wyposażonego w specjalnie skonstruowane rękawy wypełnione powietrzem, w których pod ciśnieniem powstają fale uciskowe pobudzające krążenie limfy. Dzięki jego działaniu znikają obrzmienia i obrzęki nóg, ustępuje uczucie ciężkości. Aparat umożliwia przeprowadzenie zabiegów masażu pneumatycznego, masażu limfatycznego, masażu pulsacyjnego i klasycznego dla kończyn górnych i dolnych.

Podagra Leczenie

Leczenie dny moczanowej za pomocą kąpieli siarczkowych
Leczenie wspomagają także kąpiele siarczkowe, w których na organizm oddziałuje ulotny siarkowodór. Jest to gaz, który ma działanie przeciwzapalne i sprzyja wydalaniu z organizmu puryn. Dodatkowo tego typu kąpiele regenerują tkankę łączną.

Pamiętaj! Ćwiczenia zatrzymują przebieg choroby
Bardzo ważnym elementem kuracji zapobiegającej atakom dny moczanowej jest rehabilitacja, mająca na celu zminimalizowanie efektów powikłań choroby. Osoby cierpiące na dnę moczanową powinny dużo ćwiczyć. Choć aktywność powoduje ból, jednocześnie zatrzymuje przebieg artretyzmu. Słoneczny Zdrój zapewnia liczne aktywności tego typu, takie jak aqua aerobic w basenie, czy fitness.

Dna Moczanowa Rehabilitacja

Wszystko powyższe dostępne jest na miejscu w Słonecznym Zdroju. Dodatkowo komfort pobytu zwiększa jakość i różnorodność zaplecza hotelowego i rekreacyjnego. Osoby zdecydowane na leczenie dny moczanowej w warunkach sanatorium mogą skorzystać z pakietów: "Wczasy Rehabilitacyjne" i "Pakiet Medyczny". Po zakończeniu kuracji Pacjent otrzymuje listę wytycznych co do domowego leczenia.

Zadzwoń po informacje: +48 41 378 88 00

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij