II Buskie Potyczki Kulinarne

Za nami kolejna edycja konkursu „Buskie Potyczki Kulinarne”. O wspaniałe nagrody powalczyło osiem drużyn z województwa świętokrzyskiego oraz małopolskiego.  

Zadaniem dwuosobowych drużyn było przygotowanie dania głównego z wykorzystaniem fileta z kaczki oraz miodu naturalnego. W jury zasiedli: Michał Markowicz – Szef Kuchni Hotelu Odyssey w Kielcach, Rafał Korus - Szef Kuchni Best Western Grand Hotel w Kielcach, Elżbieta Kotarba oraz Tobiasz Dziura- reprezentujący Hotel Słoneczny Zdrój. Przewodniczącym  był najsłynniejszy włoski kucharz w Polsce Giancarlo Russo. Swoją obecnością zaszczyciła również Natalia Paździor zwyciężczyni pierwszego MasterChef Junior.

 

Danie, które podbiło podniebienia jurorów i zdobyło I miejsce to: Filet z kaczki na puree kalafiorowym z duszonym burakiem, gnocchi z fioletowego ziemniaka i oliwą tymiankową, przygotowane przez Krystiana Piaseckiego i Aleksandrę Gładysz. Na II miejscu znalazła się potrawa: Pierś z kaczki z kalafiorowym bulgur i sosem z buraków w wykonaniu Dominiki Góreckiej i Bartosza Matyska. III miejsce zdobyło danie: Filet z kaczki na kaszy gryczanej na kolorowym puree, piklowanymi buraczkami z sosem limonkowo– kardamonowym, które zostało przygotowane przez Andrzeja Gawędę i Natalię Przekotę.

 

Do II edycji Buskich Potyczek Kulinarnych zakwalifikowali się: 

  • Krystian Piasecki i Magdalena Paluch - Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu;
  • Marian Wąchała i Jana Zatyrka - Niepubliczne Technikum w Kielcach;
  • Jolanta Kogut i Joanna Krzykawska - Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Krakowie;
  • Dawid Mazurczak i Agnieszka Zegadło - Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach;
  • Andrzej Gawęda i Natalia Przekota - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku-Zdroju;
  • Krzysztof Frąś i Daniel Jesionka - 6-2 Hufiec Pracy w Niepołomicach;
  • Sandra Filipowicz i Dawid Szczukiewicz - Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 3 w Skarżysku Kamiennej;
  • Dominika Górecka i Bartosz Matysek - Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach.

 

 

Pomysłodawcą oraz prowadzącym był Patryk Kotarba – Szef Kuchni Restauracji Ponidzie w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness.

 

Sponsorzy konkursu: Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness, Grupa Polskie Składy Budowlane S.A., Prymat, Zeelandia, ARiMR.

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij