GRASICĄ ZACHWYCILI JURY

1 maja 2016r. dwaj utalentowani kucharze: Robert Kopacz oraz Tobiasz Dziura reprezentujący restauracje Ponidzie - Hotelu**** Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness, zachwycili jury przygotowanymi potrawami, zajmując trzecie miejsce na przysłowiowym „pudle”, podczas V edycji konkursu „Świętokrzyski Mistrz Kuchni”. 

Zmagania kulinarne rozegrały się w Parku Etnograficznym w Tokarni. Zadaniem kucharzy było przygotowanie pięciu przystawek z wykorzystaniem grasicy i szczawiu oraz dania głównego z górką cielęcą i chrzanem. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ czas na  przygotowanie dań wynosił niewiele ponad godzinę. Dodatkowo każdy z uczestników musiał wyjaśnić sposób przygotowania oraz uzasadnić skąd zaczerpnął pomysł na wykonie dania, co niektórym przysporzyło sporo stresu.

 

„Jestem bardzo dumny z moich pracowników. Byłem na miejscu co umożliwiło mi obserwować wszystko na żywo. Widziałem ich starania, a co najważniejsze to zauważyłem, że oprócz umiejętności w skład potrawy włożyli również serce, a na tym bardzo mi zależy kiedy przekazuję im wiedzę”.- powiedział Patryk Kotarba, szef kuchni restauracji Ponidzie.  

 

 

Jako zakąskę zimną przygotowaliśmy smażoną grasicę na tatarze z krewetek w otoczeniu emulsji z kolorowych marchewek, sufletem ze szczawiu z dodatkiem przepiórczego jajka sadzonego. Grasica nie jest popularna w polskiej kuchni, ale my znamy produkt dobrze, ponieważ posiadamy ją w menu naszej restauracji. Poziom w tym roku był bardzo wysoki, a zarazem temat konkursu bardzo ciekawy. Od początku do końca realizowaliśmy założony plan, co zaowocowało trzecim miejscem- mówi Tobiasz Dziura, szef zmiany Restauracji Ponidzie. 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij