Tergumed 710 leczący bóle kręgosłupa - dostępny od października!

W Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness w Busku-Zdroju od października dostępny będzie nowoczesny system Tergumed 710, będący połączeniem sprzętu treningowego z komputerem analizującym możliwości kręgosłupa i postępów w rehabilitacji.
Tergumed wzbogaci ośrodek zabiegowy w Hotelu Słoneczny Zdrój, który zdążył już zyskać sławę jednego z najlepszych ośrodków leczenia kręgosłupa w Polsce. Na tak dobrą opinię złożyło się wiele czynników – profesjonalna kadra medyczna, dostęp do naturalnych walorów uzdrowiska (głównie wód siarczkowych) oraz nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. 

System Tergumed stosowany jest z powodzeniem na całym świecie. W samych Niemczech korzysta z niego ponad 150 placówek. W Polsce jak dotąd znajduje się jedynie w 6 ośrodkach, zaś najnowszy model Tergumed 710 dostępny będzie jedynie w Hotelu Słoneczny Zdrój, od października 2015 r.

Urządzenie stosuje się w zespołach bólowych całego kręgosłupa – szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowego. Wskazany jest w leczeniu: dyskopatii, złamania trzonów kręgów, urazów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, bocznego skrzywienia kręgosłupa. Służy także ogólnemu wzmocnieniu mięśni tułowia w celu zapobiegania nadmiernym obciążeniom kręgosłupa.

Linia urządzeń Tergumed® 710  składa się z czterech stanowisk służących do testów i treningu mięśni odpowiedzialnych za stabilizację i pracę kręgosłupa, m.in. u pacjentów z zespołami bólowymi lub funkcjonalnymi bólami w obrębie kręgosłupa. Przed rozpoczęciem treningu, na każdym urządzeniu wykonywany jest test mający za zadanie określić zakres ruchomości kręgosłupa i siłę mięśni. Wszystkie ćwiczenia odbywają się w zakresach bezbólowych.

Następnie prowadzony jest trening siły i koordynacji mięśniowej z wykorzystaniem sprzężenia zwrotnego - biofeedbacku. Dzięki rejestrowanym i analizowanym przez komputer informacjom o szybkości i zakresie poszczególnych ruchów, można na bieżąco kontrolować poprawność wykonywanych ćwiczeń. Ich zakres i obciążenie dobierane są indywidualnie do pacjenta na podstawie obiektywnego testu. Pozwala to na bieżąco kontrolować przebieg i postęp rehabilitacji. Ciekawym rozwiązaniem jest także to, że pozwala pacjentom porównywać swoje wyniki z normą właściwą dla ich wieku i wagi.

Ćwiczenia mogą wykonywać nawet pacjenci ze znacznym nasileniem objawów bólowych, których nie będą odczuwać podczas treningu z uwagi na dobór odpowiednich ćwiczeń. Urządzenie sprawdza, które mięśnie są osłabione i na tej podstawie dobierana jest terapia wzmacniająca i poprawiająca koordynację.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij