Kuracja pitną wodą siarczkową "Zuzanna"

Napij się leczniczej wody siarczkowej pochodzącej ze źródła  „Zuzanna”. 

 Wszyscy goście hotelowi będący na pobytach w dniach od 20 do 31 lipca 2015 r., raz dziennie nieodpłatnie mogą skorzystać z hotelowej pijalni wody i napić się leczniczej wody siarczkowej pochodzącej ze źródła  „Zuzanna”. 
Pijalnia mieści się w Sali Venus Klubu Kalejdoskop i czynna jest:
poniedziałek - czwartek: 16:00 - 23:00
piątek - niedziela: 14:00 - 23:00

Kuracja dozwolona jest tylko dla osób dorosłych. Oprócz napicia się na miejscu, kuracjusze mogą także dokonać zakupu wody siarczkowej do późniejszego spożywania.

Pijalnie wód leczniczych istniały w Busku- Zdroju od początku działalności uzdrowiskowej. 
Balneolodzy  uważali, że najskuteczniejsze jest leczenie kompleksowe i zalecali codzienne kąpiele połączone z piciem wody. Od 2009 r. dzięki uruchomieniu Uzdrowiskowego Zakładu Górniczego w Lesie Winiarskim koło Buska-Zdroju dociera do uzdrowiska krystalicznie czysta, lecznicza woda siarczkowa „Zuzanna”. Ze źródła tego aktywnie czerpie Hotel Słoneczny Zdrój, wykorzystując lecznicze właściwości tej wody w kąpielach siarczkowych. Od niedawna Hotel prowadzi także zabiegi krenoterapii, czyli kuracji pitnej. 

Wskazania do stosowania kuracji pitnej:
•    Zaburzenia przemiany materii: cukrzyca, otyłość, dna moczanowa,
•    Choroby przewodu pokarmowego: zaparcia jelitowe, przewlekłe nieżyty jelit, przewlekłe stany nieżytowe dróg żółciowych, 
•    Zatrucia metalami ciężkimi: ołowiem, rtęcią, bizmutem, kadmem,
•    Choroby dróg oddechowych: nieżyty oskrzeli z zaleganiem wydzieliny ropnej, nieżyty dróg oddechowych na tle alergicznym, 
•    Choroby reumatyczne, neurologiczne i ortopedyczno- urazowe,
•    Choroby dermatologiczne np. Łuszczyca, egzemy, uczulenia, itp.

Dodatkowe informacje znajdują się na osobnej podstronie: Woda siarczkowa .

Jesteś zainteresowany/-a pobytem - zadzwoń: +48 41 378 88 00

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij