Wieczór Kuchni Brazylijskiej - Samba, Mundial i Fiesta!

Wieczór Kuchni BrazylijskiejW tym roku karnawał w Brazylii obchodzony będzie dwukrotnie za sprawą odbywającego się tam mundialu piłkarskiego. My postaramy się odtworzyć atmosferę najgorętszej imprezy świata przygotowując dla Państwa wywodzące się lub mocno związane z Brazylią dania i napitki oraz ogniste samba show w wykonaniu profesjonalnych tancerek i przy prawdziwie latynoskiej muzyce. Wybór ogrodu jako miejsca odbywania się wieczoru też nie jest przypadkowy, bo dzięki temu możliwe będzie efektowne grillowanie na żywo oraz zaaranżowanie baru pod gołym niebem, w którym barman zaserwuje specjały z rumu i piwo. Charakter Wieczoru Kuchni Brazylijskiej zbuduje rozmach, energia i pozytywne szaleństwo na styl wielkiej, ulicznej, brazylijskiej fiesty. 

W nawiązaniu do mundialu kucharze i kelnerzy ubrani będą w stroje piłkarskie, a w Klubie Kalejdoskop obejrzymy mecze: Argentyna – Iran (18:00) oraz Niemcy – Ghana (21:00). 

Samą kuchnię brazylijską cechują obfite posiłki i grillowanie. Grilluje się wszystko - mięso, ryby i owoce. Do typowych roślin wykorzystywanych w kuchni należą: mango, kokosy, kakaowce, passiflora, trzcina cukrowa. Już samo zestawienie tych smaków daje obraz tego, co sobą reprezentuje. Bardzo popularnym składnikiem dań brazylijskich są również suszone krewetki, suszona wołowina oraz różnego rodzaju owoce morza.

Feijoada

Menu podczas wieczoru:

Feijoada completa -  gulasz z dodatkiem fasoli, suszonego mięsa, ogonów wieprzowych, kiełbasy, szczypiorku, czosnku oraz papryczki. 

Churrasco oznacza po portugalsku grillowanie. Ten sposób podawania potraw pochodzi z południa Brazylii. Istnieje legenda o tym, skąd wzięła się ta tradycja. Podobno kiedyś kelner pomylił wszystkie dania na sali. Osoba, która miała dostać kurczaka, dostała żeberka, ta od żeberek karkówkę itd. Właściciel, aby naprawić błąd, podał wszystkim gościom wszystkie mięsa. I tak powstała pierwsza churrascaria w Brazylii. Churrasco to wybór mięs przyrządzanych na grillu... Gości zaskoczy oryginalny sposób ich serwowania. Kelnerzy i kucharze podadzą je prosto ze szpad na talerze. W Słonecznym Zdroju w ramach churrasco można będzie skosztować wszystkich rodzajów mięs pieczonych na szpadzie. Dania podawane będą tak długo, aż Gość sam zdecyduje o zakończeniu posiłku.

Na deser podamy pieczone egzotyczne owoce.

Po inne aktualności i ciekawostki kulinarne zapraszamy na fanpage: Restauracji Ponidzie

Z kulinarnym zaproszeniem
Szef kuchni
Patryk Kotarba

Miejsce: Ogród przy Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness 
Termin: 21 czerwca 2014 (sobota)
Godzina: 20.00
Cena: 90 zł. / osoba
Prosimy o wcześniejszą rezerwację pod nr tel.: 041/ 378 88 21 lub email: fb@slonecznyzdroj.pl.
Wymagana przedpłata w formie bezzwrotnego zadatku: 50 % do 16 czerwca 2014 lub 100 % w późniejszym terminie.

 Flaga Brazylia

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij