Słoneczny Zdrój uhonorowany statuetką „Wędrowca Świętokrzyskiego”

Podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się w piątek, 11 października, w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim, wręczono statuetki "Wędrowca Świętokrzyskiego".

Statuetka Wędrowiec ŚwiętokrzyskiPodczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się w piątek, 11 października, w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim, wręczono statuetki "Wędrowca Świętokrzyskiego". Są to nagrody marszałka województwa świętokrzyskiego przyznawane rokrocznie za działania służące rozwojowi turystyki. W tegorocznej edycji wśród nagrodzonych znalazł się Hotel Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness w Busku-Zdroju, który statuetkę "Wędrowca Świętokrzyskiego" otrzymał w kategorii "Przedsiębiorstwo". Otwarty w kwietniu 2013 roku obiekt jest pierwszym czterogwiazdkowym hotelem w Busku-Zdroju i kolejnym w regionie świętokrzyskim. W uzasadnieniu przyznania nagrody organizatorzy wskazali, że powstanie Hotelu Słoneczny Zdrój jest inwestycją roku wzbogacającą bazę noclegową regionu. - "To duża satysfakcja odbierać z rąk władz województwa tak znaczący dowód uznania za działalność na rzecz rozwoju turystycznego regionu. Wraz z pracownikami bardzo mocno promujemy walory turystyczne Ponidzia i całego regionu Świętokrzyskiego. Dzięki akcjom marketingowym i PR chcemy rozwinąć modę na Świętokrzyskie i Ponidzie, a tym samym zachęcić do odwiedzania naszego regionu. Nagroda w kategorii "Przedsiębiorstwo" jest dodatnią oceną pracy i zaangażowania naszych pracowników w promocję regionu, a w szczególności bardzo dobrych i mocnych działań reklamowych prowadzonych przez Pana Pawła Gawiora, odpowiedzialnego za marketing i PR w naszym obiekcie.” - mówi Agnieszka Dąbrowska, Dyrektor Generalny Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness w Busku-Zdroju.

W gronie nagrodzonych w tegorocznej edycji znalazły się ponadto: Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu („SUPERwędrowiec Świętokrzyski”), Kazimierz Micorek ("Osobowość Turystyczna"), Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno ("Atrakcja Turystyczna"), gmina Solec-Zdrój ("Gmina Turystyczna"). Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest co roku 27 września. W tym roku motto przewodnie obchodów brzmi: „Turystyka i woda: Ochrona naszej wspólnej przyszłości”. Jest to święto turystów, ludzi aktywnych, a także ludzi, którzy zajmują się turystyką w ramach działalności samorządowej, gospodarczej lub społecznej. To doskonała okazja do integracji przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i środowiska turystycznego. Obchody pozwalają na uhonorowanie osób zasłużonych dla turystyki, a także wymianę doświadczeń, podsumowanie podejmowanych działań, a zarazem zapoznanie się z aktualną sytuacją rynkową.

Agnieszka Dąbrowska, dyrektor generalny hotelu, trzymająca w ręku przyznane wyróżnienie
(na zdjęciu od lewej: Grzegorz Świercz, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Agnieszka Dąbrowska, dyrektor generalny Słonecznego Zdroju, Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki, Bernard Antos, sekretarz województwa,) 

Pani Agnieszka Dąbrowska, dyrektor gerneralny hotelu, trzymająca w ręku przyznaną statuetkę

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij