Mini Oktoberfest - Wieczór Kuchni Bawarskiej

Kuchnia bawarska charakteryzuje się silnym upodobaniem do potraw mięsnych i mącznych. Na stole królują przetwory z wieprzowiny, baraniny, wołowiny oraz drobiu.

Kuchnia bawarska charakteryzuje się silnym upodobaniem do potraw mięsnych i mącznych. Na stole królują przetwory z wieprzowiny, baraniny, wołowiny oraz drobiu. Bawarskie kulinaria rozpoczniemy od sztandarowego dania spożywanego do południa, czyli białej kiełbasy (Weißwurst), parzonej i podawanej na gorąco z dodatkiem słodkiej musztardy oraz precla z pastą serową (obazta). Zgodnie z tradycją danie to podamy wraz z pszenicznym piwem. Następnie bedziecie mieć Państwo okazję zasmakować wybornej zupy Leberknödelsuppe - esencjonalnego rosołu wołowego serwowanego z knedlikami.

Weisswurst

źródło: Wikipedia/ Rainer Zenz

Miłośników prawdziwej regionalnej kuchni ucieszy golonka po bawarsku, położona na kapuście kiszonej z pieczonymi ziemniakami. Godnym reprezentantem bawarskich specjałów będzie również wątróbka cielęca z cebulką i jabłkami, podana w towarzystwie knedlików ze szpinakiem i sałatką ziemniaczaną. W niemieckiej kuchni nie może zabraknąć nie tylko jadła, ale i napitku. Dlatego do kolacji serwowane będzie piwo w odmianach, z których słynie region Bawaria. 

Oktoberfest

źródło: www.sxc.hu / autor: gozdeo

Dopełnieniem wieczoru będzie deser w postaci apfelstrudel, czyli podawane na gorąco ciasto z jabłkami, rodzynkami i cynamonem. Inną słodkością, którą uraczymy Państwa podniebienia będą gałki lodów śmietankowych domowej roboty.

Strudel

źródło: Wikipedia / Che

Całemu wieczorowi towarzyszyć będzie grana na żywo przez zespół tradycyjna muzyka bawarska, typowa dla Oktoberfest.

 Wideo z Mini Oktoberfestu (5 pażdzernika)

Cena: 90 zł
Miejsce: Restauracja Ponidzie
Termin: 5 i 19 października 2013
Godzina: 19.00
Prosimy o wcześniejszą rezerwację pod nr tel.: 041/ 378 88 21 lub email: fb@slonecznyzdroj.pl

Flaga Niemiec

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij