Zadzwoń: +48 41 378 88 00 lub napisz e-mail: booking@slonecznyzdroj.pl

Pogoda
13° C

Medical Spa

Niewiele osób wie, że aparatura stosowana przy wykonywaniu zabiegów rehabilitacyjnych jest również wykorzystywywana w kosmetyce. Możliwość skorzystania z właśnie takiego rozwiązania dajemy Państwu w naszym medical SPA. W realizowaniu holistycznego podejścia pomaga położenie naszego SPA w uzdrowisku Busko-Zdrój. Wiele zabiegów wymaga wcześniejszej konsultacji medycznej, dlatego w naszym hotelu zatrudniamy etatowego lekarza.   

Przykładami stosowania aparatury medycznej w celach pielęgnacyjnych i upiększających są m.in. zabiegi: Biomechaniczna Stymulacja Mięśni (BMS), kąpiele siarczkowe, interferencja, elektrostymulacja, ultradźwięki. Na przykład po wizycie w kriosaunie w wyniku reakcji organizmu na zimno, zwężeniu ulegają naczynia krwionośne i wzrasta przemiana materii, przez co działanie krioterapii ma zbawienny wpływ na cerę oraz pomaga w walce z cellulitem i otyłością. Natomiast kąpiel kwasowęglowa wspomaga regenerację i ukrwienie skóry, obniża kwas mlekowy i poprawia przemianę materii. Wszystkie zabiegi medyczne stosowane do pielęgnacji i upiększania dostępne w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness przedstawia poniższa tabela. 

Zabieg
Medical SPA

Działanie pielęgnacyjne i upiększające
Biomechaniczna Stymulacja Mięśni BMS - platforma  Odchudzanie, walka z cellulitem.
Biomechaniczna Stymulacja Mięśni BMS - medi Odchudzanie, walka z  cellulitem.
Biomechaniczna Stymulacja Mięśni BMS - mini Eliminacja blizn, lifting.
Laser  Pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych – skóra zagęszcza się, staje się młodsza, jędrniejsza, zmarszczki zaczynają się wypłycać, stosuje się na trądzik,  blizny, opryszczkę, rozstępy, cellulitis.
Lampa Sollux - filtr niebieski lub fioletowy

Łagodzi podrażnienia przy skórach suchych i wrażliwych oraz stosowany przy złuszczaniu naskórka po zabiegu oczyszczania skóry.

Lampa Sollux - filtr czerwony

Wykorzystywana przy uszkodzeniach skóry, źle gojących się ranach, oparzeniach wywołanych działaniem fotochemicznym promieni ultrafioletowych; stosowana w trądziku pospolitym, czyrakach, bliznach.

Interferencja, elektrostymulacja

Wzmacnia mięśnie prostych brzucha, zmniejsza obrzęki, poprawia krążenia krwi, usuwa zmęczenia mięśni przez odprowadzanie kwasu mlekowego, miejscowo usuwa przerosłej tkanki tłuszczowej.

Ultradźwięki  

Uzyskuje się zwiększenie elastyczności skóry, rozluźnienie blizn, poprawę ukrwienia, polepszenie wyglądu, poprawę funkcji; zalecane przy bliznach przerostowych oraz wyniosłych ponad powierzchnię otaczającej je skóry bliznach ściągających.

Kriosauna

Zwęża naczynia krwionośne; wzmaga przemianę materii; ma zbawienny wpływ na cerę; pomaga w walce z cellulitem i otyłością; spowalnia procesy starzenia; ujędrnia, wygładza i odmładza skórę; zwalcza otyłość, cellulit; zmniejsza "pajączki" oraz przemęczenie fizyczne i psychiczne.

Fala uderzeniowa Modeluje sylwetki, poprawia metabolizm tkanek, usprawnia transport produktów przemiany materii do wątroby; działa redukcyjnie na cellulit, stymuluje mikrokrążenie w komórkach tłuszczowych, wygładza skórę; poprawia elastyczność i ujędrnienie tkanek. 
Kąpiel kwasowęglowa Wspomaga regenerację i ukrwienie skóry, obniża kwas mlekowy, poprawia przemianę materii.
Kąpiel siarkowa Zmiękcza i przebudowuje naskórek; zalecana przy łuszczycy, wypryskach łojkotowych.
Masaż Masaż poprawia kondycję skóry i usuwa oznaki starzenia oraz leczy zaburzenia zdolności odżywczych skóry; ujędrnia  i poprawia wygląd skóry,  pomaga pozbyć się cellulitu.
Kąpiel z hydromasażem Kąpiel połączona z kosmetykami  poprawia kondycję skóry i usuwa oznaki starzenia oraz leczy zaburzenia zdolności odżywczych skóry; ujędrnia  i poprawia wygląd skóry;  pomaga pozbyć się cellulitu

Dlaczego medical SPA w Busku-Zdroju?

Odpowiedź znajduje się w naturze, a dokładniej w wodzie siarczkowej, do której bezpośredni dostęp mają jedynie uprzywilejowane obiekty. Wyjątkowo rzadko występująca i niezwykle skuteczna w leczeniu licznych schorzeń, woda siarczkowa znalazła także liczne zastosowania w zabiegach pielęgnacyjnych. W Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness stosujemy ją głównie w formie kąpieli siarczkowych w specjalnych wannach, do których leczniczy surowiec doprowadzany jest bezpośrednio z ujęcia w Lesie Winiarskim. Wykorzystujemy również kosmetyki przygotowane na bazie wody siarczkowej.

Etymologicznie słowo "SPA" oznacza "leczenie przez wodę", czyli łacińskie "sanus per aqua", ale obecnie termin ten jest już rozumiany w bardziej uniwersalny sposób. Przyjazd do medical SPA w Busku-Zdroju oznacza zatem swoistą podróż do źródła istoty SPA - leczenia przez wodę... siarczkową. 

Fitness Busko-ZdrójMedical SPA w Busku-Zdroju - Laser Wysokoenergetyczny i BiostymulacyjnyMedical SPA - UltradźwiękiMedical SPA - Laser Wysokoenergetyczny i Biostymulacyjny

 

Do góry

Słoneczny Zdrój S.A.
ul. Bohaterów Warszawy 115, 28-100 Busko-Zdrój (województwo świętokrzyskie)
tel. +48 41 378 88 00 ; info@slonecznyzdroj.pl

sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy w Kielcach, X Wydział Gospodarczy KRS
numer KRS: 0000317033, NIP: 6551937906, REGON: 260262030
Wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 25.000.000,00 zł

Numer konta bankowego: 83851700070017019857990001

 

Hotel Przyjazny Rodzinie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij