II Buskie Potyczki Kulinarne

Za nami kolejna edycja konkursu „Buskie Potyczki Kulinarne”. O wspaniałe nagrody powalczyło osiem drużyn z województwa świętokrzyskiego oraz małopolskiego.  

Zadaniem dwuosobowych drużyn było przygotowanie dania głównego z wykorzystaniem fileta z kaczki oraz miodu naturalnego. W jury zasiedli: Michał Markowicz – Szef Kuchni Hotelu Odyssey w Kielcach, Rafał Korus - Szef Kuchni Best Western Grand Hotel w Kielcach, Elżbieta Kotarba oraz Tobiasz Dziura- reprezentujący Hotel Słoneczny Zdrój. Przewodniczącym  był najsłynniejszy włoski kucharz w Polsce Giancarlo Russo. Swoją obecnością zaszczyciła również Natalia Paździor zwyciężczyni pierwszego MasterChef Junior.

 

Danie, które podbiło podniebienia jurorów i zdobyło I miejsce to: Filet z kaczki na puree kalafiorowym z duszonym burakiem, gnocchi z fioletowego ziemniaka i oliwą tymiankową, przygotowane przez Krystiana Piaseckiego i Aleksandrę Gładysz. Na II miejscu znalazła się potrawa: Pierś z kaczki z kalafiorowym bulgur i sosem z buraków w wykonaniu Dominiki Góreckiej i Bartosza Matyska. III miejsce zdobyło danie: Filet z kaczki na kaszy gryczanej na kolorowym puree, piklowanymi buraczkami z sosem limonkowo– kardamonowym, które zostało przygotowane przez Andrzeja Gawędę i Natalię Przekotę.

 

Do II edycji Buskich Potyczek Kulinarnych zakwalifikowali się: 

  • Krystian Piasecki i Magdalena Paluch - Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu;
  • Marian Wąchała i Jana Zatyrka - Niepubliczne Technikum w Kielcach;
  • Jolanta Kogut i Joanna Krzykawska - Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Krakowie;
  • Dawid Mazurczak i Agnieszka Zegadło - Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach;
  • Andrzej Gawęda i Natalia Przekota - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku-Zdroju;
  • Krzysztof Frąś i Daniel Jesionka - 6-2 Hufiec Pracy w Niepołomicach;
  • Sandra Filipowicz i Dawid Szczukiewicz - Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 3 w Skarżysku Kamiennej;
  • Dominika Górecka i Bartosz Matysek - Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach.

 

 

Pomysłodawcą oraz prowadzącym był Patryk Kotarba – Szef Kuchni Restauracji Ponidzie w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness.

 

Sponsorzy konkursu: Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness, Grupa Polskie Składy Budowlane S.A., Prymat, Zeelandia, ARiMR.

 

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close