GRASICĄ ZACHWYCILI JURY

1 maja 2016r. dwaj utalentowani kucharze: Robert Kopacz oraz Tobiasz Dziura reprezentujący restauracje Ponidzie - Hotelu**** Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness, zachwycili jury przygotowanymi potrawami, zajmując trzecie miejsce na przysłowiowym „pudle”, podczas V edycji konkursu „Świętokrzyski Mistrz Kuchni”. 

Zmagania kulinarne rozegrały się w Parku Etnograficznym w Tokarni. Zadaniem kucharzy było przygotowanie pięciu przystawek z wykorzystaniem grasicy i szczawiu oraz dania głównego z górką cielęcą i chrzanem. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ czas na  przygotowanie dań wynosił niewiele ponad godzinę. Dodatkowo każdy z uczestników musiał wyjaśnić sposób przygotowania oraz uzasadnić skąd zaczerpnął pomysł na wykonie dania, co niektórym przysporzyło sporo stresu.

 

„Jestem bardzo dumny z moich pracowników. Byłem na miejscu co umożliwiło mi obserwować wszystko na żywo. Widziałem ich starania, a co najważniejsze to zauważyłem, że oprócz umiejętności w skład potrawy włożyli również serce, a na tym bardzo mi zależy kiedy przekazuję im wiedzę”.- powiedział Patryk Kotarba, szef kuchni restauracji Ponidzie.  

 

 

Jako zakąskę zimną przygotowaliśmy smażoną grasicę na tatarze z krewetek w otoczeniu emulsji z kolorowych marchewek, sufletem ze szczawiu z dodatkiem przepiórczego jajka sadzonego. Grasica nie jest popularna w polskiej kuchni, ale my znamy produkt dobrze, ponieważ posiadamy ją w menu naszej restauracji. Poziom w tym roku był bardzo wysoki, a zarazem temat konkursu bardzo ciekawy. Od początku do końca realizowaliśmy założony plan, co zaowocowało trzecim miejscem- mówi Tobiasz Dziura, szef zmiany Restauracji Ponidzie. 

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close