Kucharze i młodzież "przyprawieni" przez szefa kuchni Knorr

Sztuka? Przedstawienie kulinarne? Bo powiedzieć, że to tylko szkolenie to za mało... . 

Sztuka? Przedstawienie kulinarne? Bo powiedzieć, że to tylko szkolenie to za mało... . Właśnie takie wydarzenie 19 lutego br. w Restuaracji Ponidzie poprowadził Robert Kopacz, szef kuchni marki Knorr (firma Unilever). Pokaz zgromadził nie tylko kucharzy z Restauracji Ponidzie, ale również młodych adeptów sztuki kulinarnej z klas gastronomicznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju.

Pokaz przybrał postać warsztatu pod wodzą Roberta Kopacza, w którym aktywnością musieli wykazać się również kucharze i młodzież. Owocem ich wspólnej pracy były takie przysmaki jak:  poliki wołowe z puree selerowo-ziemniaczanym; sałatka ze świeżych owoców z łososiem i krewetkami; dwie propozycje makaronu - z serami i kurczakiem oraz z pesto bazyliowym, orzechami i kurczakiem; roladka z polędwiczki wieprzowej w szynce serrano; jagnięcina navarra (przygotowana według oryginalnego francuskiego przepisu).

4-godzinną edukację podsumował Patryk Kotarba, szef kuchni w Słonecznym Zdroju - Pokaz zastosowania nowych produktów  bez wątpnienia przyczynił się do podniesienia kwalifikacji całego naszego zespołu. Poznaliśmy aktualne trendy kulinarne i nowe sposoby eleganckiego podawania potraw. Uczyliśmy się na ciekawych i nietuzinkowych daniach, przy przygotowywaniu których - i tu nie powinno być zaskoczenia - wykorzystywaliśmy wyłącznie naturalne produkty. Chcieliśmy wydobyć z potraw wszystko co w nich najlepsze, dlatego smak podkreślaliśmy głównie przy pomocy świeżych zioł, oszczędnie stosując podstawowe przyprawy tj. sól, pieprz i czosnek.

Szkolenie zbiegło się w czasie z trwającymi właśnie pracami nad nowym menu Restauracji Ponidzie. Nie powinno być więc niespodzianką, jeśli któraś z potraw na stałe zagości w Słonecznym Zdroju.

Pokaz Knorr

Pokaz Knorr

Pokaz Knorr

Pokaz Knorr

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close